Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diszesek ti hogy éltétek túl...

Diszesek ti hogy éltétek túl az érettségit?

Figyelt kérdés

Diszkalkuliám van és matekból fel is vagyok mentve. Most fog elkezdődni a 12.es évem és már napi szinten pánikolok,hogy nem leszek képes megtanulni azt a 100 valamennyi tételt. Nehézségeim vannak a beszéddel is ( nem beszéd hiba csak nehezen kommunikálok) és az önbizalmam is a béka feneke alatt van.

Bár már neki is kezdtem a tanulásnak mégis alig haladok anmyira képtelen vagyok rá koncentrálni, vagy egy oldalt napokig tanulok, mert alig marad meg valami. Pedig a legegyszerűbben van megfogalmazva, néha már félek is hogy 5 percet sem fogok vele kitölteni.

Most nem is a sült galambot várom, hisz tudom le kell ülni és tanulni, de nektek milyen élményeitek van erről az egészről? Mi segített, motivált benneteket abban,hogy túl legyetek az érettségin?



2018. aug. 29. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én már második osztályban amikor mondtam egy matekóran hogy "hatszor öt az harmincöt meg három az harminckilenc", aztán nyokcadikban kemián hogy "a higany fém az egy folyékony vegyület", már akkor tudtam hogy kitanulok valami szép szakmát és nyugdíjig maradok a kaptafánál. Most érettségim sincs, csak egy hegesztő szakmám, de gyárban vagyok csomagoló. És jobb ez nekem, és már nincs kedvem se matekkal, se történelemmel szenvedni, mert tudom, hogy nagyon katyvaszos lesz a fejemben két nap múlva az összes.
2018. szept. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó motiváció: Ha most nagyon félsz hogy mi lesz, és nem állsz neki a tanulásnak rendesen, aztán megbuksz, akkor még egy rossz élményed is lesz, a következő próbálkozásnál aztán már nem csak a félelemmel hanem a múltbéli kudarccal is meg kell bírkóznod.

Szerintem egyszerűbb ha az első próbálkozásra meg akarod csinálni.

Továbbtanulni szeretnél valamit?

Irány tanulni, van időd bőven!

2018. szept. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor észleltem magamon hogy ha olvasok valamit és a mondat végére elfelejtem az elejét akkor olyan 6-7. osztályban kijelentettem hogy köszöntem szépen az iskolázást. Jártam középiskolába, el is jutottam az érettségiig, de nem lett meg. Matekból és magyarból lett elégtelen, a többi éppen hogy elégséges. Most 8 általánosom van és munkanélküli vagyok.
2018. szept. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kreténpali ***** válasza:
87%

Matekkal nem volt gond. Emelteztem, tételeket sem ismertem, szóbelin számítás közben levezettem egy integrálazonosságot, mert elfelejtettem, hogy azt tanultuk és lehet használni.

Magyart bemákoltam, egy kötelező filmnézés miatt ismertem a regényt, amiből kellett megadott írói eszközöket kikeresni. Mivel tudtam, hogy esélytelen a felkészülés alatt 2 oldalnál többet elolvasnom az akkor tempómmal, felütöttem a könyvet és egy kűzdelmes oldal után találtam egy példát.

Töri-t hangosan tanultam, mert máshogy nem ment, ok okozati összefüggésekben, mert az időrend sem ment.

Angolt külön tanár is tanított már évek óta.


Nem kell ráfogni a diszre mindent, csináld amit tudsz, légy fegyelmezett, amikor tanulsz! Vedd észre, mikor sikerül valamit gyorsan megtanulni!

Érettségire készülni kell, de nem kell parázni.

2018. nov. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!