Mennyire van esélye egy diszlexiának tanárrá válnia?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A fenti kérdésem a fő kérdés és hogy vannak e itt olyanok akik diplomát szerezte diszlexiával? A másik mennyire éri meg a tanárkodás? Ki mit gondol. Valóban hamar ki lehet égni? Diszlexiával lehet valaki jó tanár?


Köszi a válaszokat előre!



2019. jún. 18. 07:49
 1/6 anonim ***** válasza:

pedagógus alkalmasságin nyilatkozni kell róla, hogy nem vagy diszlexiás, diszgráfiás, stb... nincs részképességzavar (sem)

Tehát elvileg nem lehetsz és mivel nyilván tudsz róla a jelentkezéskor, nagyon megütheted a bokádat amiatt, ha elhallgatod.

2019. jún. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehetsz. Nalunk is van olyan aki diszlexiás és tanárnak készül.
2019. jún. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Első válaszolót nem értem. Miért üthetném meg a bokám? Úgy tudom a diszesek 40 pontot kapnak plusszba és sehol nem olvastam még, hogy kizárt lenne egy diszes a tanári szakról. Miért ne lehetnék ettől még jó biológia vagy kémia, vagy tesi, vagy rajz oktató? Arra lennék kíváncsi ki végzett így és mik a tapasztalatai. Mennyire nézik ki a kollégák, vagy inkább elismerőek? Diszlexiám ellenére szerettem a kémiát és a bioszt e mellet jó a kézügyességem is simán lehetnék rajzos és a tesit is szerettem.
2019. jún. 18. 16:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehetsz tanár.

Lehetsz jó tanár disszel is, és ki is lehet égni - disz nélkül is.

Megélni belőle egyedülállóként nemigen lehet, úgyhogy érdemes olyan párral rendelkezni, aki jól keres.

A számtalan teljesen értelmetlen, hozzá nem értésről tanúskodó, tanuló és tanárellenes rendelkezések, jogszabályok, a környezeti és tárgyi feltételek, az ezek miatt egyre feszültebb munkaközösségi viszonyok villámgyorsan el tudják venni az ember lelkesedését nagyon sok intézményben. Elkeserítő, de sajnos érthető, hogy nagyon hamar elmegy a fiatal kollégák kedve a pályától, amikor a főiskoláról, egyetemről kikerülve szembesülnek a valósággal - ami nem teljesen azonos azzal, amit tanult, illetve rájön, hogy mennyi mindent nem tanítottak meg neki, amire pedig nagy szüksége lenne. Az idősebbek nagy része is kiégett; egészen kevesen vannak, akik még igyekeznek kitartani, de a lelkesedése senkinek nem töretlen.

Ezzel együtt lehet az ember jó tanár, de jó esélye van arra, hogy bedarálja a rendszer.

Elnézést a keserű hangvételért... Szerintem alapvetően az egyik legjobb, legizgalmasabb, legsokszínűbb, legkreatívabb, leginkább személyiségformáló szakma/hivatás a pedagógusé. Komolyan.

2019. jún. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Igen, sajnos ez elkeserítő. Én már egyébként idősebb korosztály vagyok, ami azt jelenti 30+os. Csak hát elgondolkoztam egy cikknek köszönhetően, hogy vannak diszesek akik diplomát szereztek és én annak idején nem éltem a lehetőséggel, nem próbálkoztam, ezt kicsit sajnálom már. Bár lehet nem jutottam volna előre, de legalább elmondhattam volna, megpróbáltam ezt is. Én mondhatni pedagógus családból származom, szüleim, rokonságom fele pedagógus, nevelő volt, de már ez régen. Kb. 15 éve senki nincs a szakmában és én is láthattam hogy változik negatív irányba miden, kb. 2005ig.Abban reménykedtem azóta javult a helyzet, de még több cikk és pedagógusok véleményét olvasgatva, valóban elkeserítő a helyzet. a felsőoktatást is átalakították, egy az piszok drága (fél év 500 ezer ft), másik meg hosszabb lett a képzés idő is. Egy ált. iskolai tanár 5 évet tanul, míg egy középisolai tanár 6ot. Ezek mellett idegen nyelv kötelező, ami alól elméletileg nem fogadnak el diszes papírt, talán ellehet intézni, hogy ne középfokot hanem alap fokot fogadják el nyelvből, de ez sem biztos. Átgondoltam az egészet és úgy döntöttem hagyom a fenébe. Rengeteg pénz idő, energia, és elképesztően kevés fizetés, sok munkával. Nincs kedven bajlódni, mikor a vicc az hogy 8 ált. iskolával +egy okj-s vizsgával a zsebünkben kétszeresét megkeressük szinte 0 felelőségel és izzadással, mint egy tanár. :/ Szomorú, hogy ilyen költségű iskola után nem jön vissza a pénz amikor munkába áll egy tanár önköltségesnél. Diák hitel meg felejtős egy nagy csapda az egész.
2019. jún. 21. 13:49
 6/6 A kérdező kommentje:
Még egy gondolat, ha félreérthető volt, van érettségim is, csak példának írtam azt, hogy ált. iskolával +okj-s képzéssel (szakmunkás) többet lehet keresni, kevesebb felelőséggel, munkával.
2019. jún. 21. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!