Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik gazdaságtudományi...

Melyik gazdaságtudományi érdemes választani?

Figyelt kérdés

Most vagyok 10.-es és esélyes, hogy ebben az irányban mennék tovább. Matematikából és fizikából nagyon jó vagyok, de történelemből sajnos nem igazán. De ha jól látom, azt ki lehet váltani angollal is és szerintem, mivel van C1-es nyelvvizsgám is belőle azt megtudnám jól írni.

A lényeg, hogy böngésztem a felvi.hu oldalát, de nem igazán látom a külömbséget. A turizmus-vendéglátás, nemzetközi gazdálkodás és üzleti szakoktató kilőve. Szóval az alábbi szakok közül kellene döntenem:

- alkalmazott közgadaságtan

- emberi erőforrások

- gazdálkodási és menedzsment

- kereskedelem és marketing

- pénzügyi és számvitel

Ti mit javasoltok és miért?


2021. febr. 8. 12:40
 1/3 A kérdező kommentje:
*különbséget
2021. febr. 8. 12:41
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha könyvelő szeretnél lenni akkor a pénzügyi és számvitel az ajánlott. Ha megy a matek akkor az AK okés. A GM pedig hasznos, de elég sokan járnak oda, nem biztos, hogy a diploma kézhez vétele után eltudsz szakmán belül helyezkedni.
2021. febr. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

A pénzügy és számvitel a leghasznosabb a nem túlságosan kemény szakok közül.

Nem csak könyvelő lehetsz vele. Pénzügy irányba is elmehetsz.


Nagyon sok helyre felel meg. Sokkal piacképesebb mint a gazdálkodás és menedzsment.


De főleg mint az emberi erőforrások, az nagyon gyenge szak, kevés helyre jó és nem ad valami nagy tudást, felejtsd el inkább!



Kereskedelem és marketing kevésbé piacképes mint a neve mutatja. Én helyette komolyabbat választanék.



Gazdálkodás és menedzsmentre visszatérve, nem rossz, de túl általános. Ehhez kötelező a mesterszak, ha akarsz valamit elérni.


Egyébként ha mesterszakra úgy is mész akkor is jobban jársz az erősebb alapokkal. Például pénzügy és számvitel.



Az alkalmazott közgazdaságtan nagyon kemény szak, sokkal matekosabb, mint a pénzügy és számvitel. Kevesebb helyen képeznek, kevesebben végeznek.

Főleg egy jó mesterszakkal nagyon ütős, de elég nehéz is.


Ha nem vagyok nagyon matekos, akkor inkább pénzügy és számvitel.

Igen, olvastam amit írtál, de jó is vagy matekból vagy igazán szeretnéd is, hogy mindig jelen legyen az életedben?


Na persze egy alk. közg. alapszak után is mehetsz mondjuk pénzügy mesterre, tehát nem akarlak az alk. közg.-ről lebeszélni.



Én a kettő közül választanék: AK vagy PSZ.

2021. márc. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!