Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemre érdemes...

Melyik egyetemre érdemes menni mérnökinformatikus vagy gazdálkodás és menedzsment, kereskedelem és marketing, nemzetközi gazdálkodás, pénzügy-számvitel szakok közül?

Figyelt kérdés
2021. febr. 11. 01:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Corvinus, ELTE, BME, BGE ilyen sorrendben
2021. febr. 11. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1/1 Köszönöm szépen! De melyik szakot válaszak?
2021. febr. 11. 16:41
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell tudni. Mi érdekel? miben vagy jó? Ennek függvényében kell mérlegelj.


Talán annyi könnyítés van, hogy idéntől a Corvinuson a gazdálkodási és menedzsment alá bevontak több szakot is, és később lehet specializálódni. Az általad felsoroltak közül a marketing az ilyen.

2021. febr. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3/3 Köszönöm szépen! Mind a kettő érdekel, csakhogy egyszerre kettőt nem lehet megcsinálni, vagyis túl nagy fába vágnék. Hallottam, olyan hallgatót aki egyszerre két egyetemre járt.

Fenti kérdésemre nem fejtettem ki bővebben, de arra szeretnék tanácsot kapni, hogy melyik szak elvégzése után könnyű állást találni, illetve melyik a legjövedelmezőbb szak?

2021. febr. 11. 18:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem félreértelmezted, amit írtam. Arra gondoltam, hogy a Corvinuson már nincs külön kereskedelem és marketing szak, hanem gazdálkodási és menedzsment szakra lehet jelentkezni, ahol specializálódni tudsz marketingre.


A felsorolt szakok nagyon hasonlóak, a várható fizetések között sincs jelentős eltérés. Az alapján dönts, hogy a gazdálkodás melyik része érdekel. Ha nem tudod, menj GM-re.


A gazdinfót nem ajánlom egyedül, de csak azért, mert ha infós irányba mennél, inkább válaszd a proginfót.

2021. febr. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mérnökinformatikus:

BME, Óbudai


Gazdasági szakok:

Corvinus, ELTE, BGE

2021. febr. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5/6 és 6/6-nak köszönöm szépen a választ!

5/6-nak igazából most fogok végezni a pénzügyi-számviteli ügyintézői OKJ képzésen és van rálátásom a pénzügyi tevékenységekben, persze a könyvelői szintet mindenképpen meg fogom csinálni.

Igazából azért gondolkodom a kettőben, mármint mérnökinformatikus és a pénzügyben, mert bankokban a legnagyobb részében már elektronikusan bonyolítják le. Van rálátásom, hogyan mozognak elektronikusan kisebb nagyobb pénzekre való lebonyolításában. Ám pénzügyi területen, ahogy mondani szokták "sosincs biztos" gondolok itt az áfa, adó változások és azok a rendszerben való módosításokról ne is beszéljük. Izgalmas ugyanakkor nagyon résen kell lenni ezen a pályán szeretne tevékenykedni.

2021. febr. 11. 19:51
 8/8 A kérdező kommentje:

Bocs javítom:

Izgalmas ugyanakkor nagyon résen kell lenni, aki ezen a pályán szeretne tevékenykedni.

2021. febr. 11. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!