Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaságinformatika, mérnökinf...

Gazdaságinformatika, mérnökinformatika? (bővebben a leírásban)

Figyelt kérdés

(PTE gazd.- és mérnökinformatika szakok érdekelnének leginkább, de bárkitől jól jönne a tanács/válasz, aki tudna segíteni.)


Gazdaságinfóval kapcsolatban: igaz, (és ha igen, akkor valóban hátrány?) hogy akik ezen a szakon végeznek csak "félig" értenek a közgazdasághoz és az informatikához is? (PTE képzésén melyik az erősebb?)


Mérnökinfóval kapcsolatban: Utolsó 2 évben nem volt fizika óránk, előtte sem valami magas színvonalon, így tartok a szaknak ettől a részétől. Tapasztalataitok alapján mennyire húzós ezen a szakon a fizika, mennyire éreztétek nehéznek?


+ ha van itt aki PTE-re menne ezekre a szakokra (vagy még választani próbál közülük), ő is jelezhetne :D



2021. febr. 11. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A fizika nem annyira vészes, de azért nem ártana ráfeküdni, mert azon túl rengeteg fizikás tárgy lesz, ahol eléggé belementek a dolgok sűrűjébe és ott azért nem árt. Bár én csak a szegedi mérnökinfóról tudok nyilatkozni, azt el tudom mondani, hogy egyrészt majdnem a legeslegelejéről kezdtek mindent, de ha rég volt fizikád, akkor gyors lehet a tempó (ha Pécsett is hasonlóan van, mint nálunk), de nem is merek mondani semmit, mert tényleg csak nem annyira releváns tapasztalatokat tudok mondani, de ha van általánosabb kérdésed is a szakkal kapcsolatban, szívesen válaszolok.
2021. febr. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Előre szólok, hogy egyikre se járok, gazdasági szakon vagyok. Szóval ezt azért leírom de járj utána, nem értek ezekhez annyira. A BME VIK mérnökinfója az rohadt nehéz, OE könnyebb de azzal is jól ellehet boldogulni. Kérdezz meg erről másokat de infóm szerint a mérnökinfó erősebb infó tudást ad. Pontosan hogy érted, hogy infós tudást is félig ad? A gazdaságis féligje érthetőbb, viszont az infós félig beleiilik abba, amit én hallottam róla. Én gondolkoztam infós képzésen mesterképzésen (bár addig van idő), én egy gazdinfót vállalnék be, gazdasági alap után még jó is lenne, nincs fizika, mérnöktárgy.
2021. febr. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat, szuperek vagytok <3

Az "infós tudást is félig ad" részt azért írtam, mert az infó része érdekel jobban, és ez mellé tetszene a közgázos "szemlélet" amit a szak adna. A fele-fele aránnyal sem lenne bajom, viszont ha a közgáz az erősebb akkor már kevésbé választanám ezt (mint pl. a Corvinusról tudom, hogy ott eléggé azt a részét nyomják).

Meg emellett a mérnökinfótól kicsit tartok lányként, bár látom (főleg most a PTE-s kampányvideókból is), hogy igyekeznek eloszlatni a "fiús vagy lányos szak" sztereotípiákat, de valamiért mégis kicsit gátol, hogy bele merjek vágni. 1.-től kérdezném még esetleg kíváncsiságból, hogy nálatok milyen arányban vannak lányok a szakon?

2021. febr. 11. 21:58
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

“ igaz, (és ha igen, akkor valóban hátrány?) hogy akik ezen a szakon végeznek csak "félig" értenek a közgazdasághoz és az informatikához is?”


Nem igaz. Az igazság e helyett az, hogy az informatika szakosok is maximum az ott tanultak 50%-át tudják valamennyire hasznosítani a valós életben, ahogyan a gazdasági szakosokkal is ugyanez a helyzet. A gazdasági informatikába kb azt a két 50%-ot tették bele, amit az emberek 80%-a amúgy is használna. Azaz nem leszel sem rosszabb szoftvermérnök, sem rosszabb gazdasági szakember, csak kevesebb irreleváns faxságot fogsz tanulni.


Az informatikának vannak olyan területei, ahol hardverközeli dolgokat kell programozni. Ha ilyet akarsz, menj villamosmérnöki szakra. Amúgy meg bőven elég az, amit a gazdasági informatikán tanulsz (még sok is). Programozni mindenki otthon tanul meg, te is otthon fogsz. Legyen az egyetemen matek, statisztika, algoritmusok és adatstruktúrák, objekt-orientált programtervezés, rendszertervezés, és ennyi. A többit megtanulod otthon.


Gazdaságból meg legyen mikro- és makro, vállalatgazdaságtan, vállalati pénzügyek, vezetői számvitel, marketing, PR, vállalatértékelés, kb ennyi. A többit megtanulod a munkahelyen.

2021. febr. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4.: Köszönöm neked is.

Megnyugodtam, ha tényleg ez a helyzet. Az otthon tanulós-önképzős dolog pedig nem riaszt el, most is hasonló helyzetben vagyok az érettségi miatt (közép infó megvan előrehozottan, most emelteznék a plusz pont és egy kis alap programozás tudás szerzése miatt, csak nem haladunk szinte semmit fakton), de csináltam már szimplán érdeklődésből is.

2021. febr. 11. 23:31
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

1.) vagyok


"Meg emellett a mérnökinfótól kicsit tartok lányként, bár látom (főleg most a PTE-s kampányvideókból is), hogy igyekeznek eloszlatni a "fiús vagy lányos szak" sztereotípiákat, de valamiért mégis kicsit gátol, hogy bele merjek vágni. 1.-től kérdezném még esetleg kíváncsiságból, hogy nálatok milyen arányban vannak lányok a szakon?"


Ettől nem igazán kell félned, ha érdekel ez az irány, vágj bele nyugodtan. 🙂 Habár nálunk, ahogy észrevettem, mindegyik évfolyamon max annyi lány van a szakunkon, hogy a két kezeden még meg tudod számolni őket, de nem ér emiatt majd semmilyen hátrány vagy kirekesztés, sem a tanárok sem a többiek részéről. Sőt (szintén megfigyelés), hogy azok közül a szaktársaim közül, akik abbahagyták, alig, vagy nincs is lány (jó lehet a kis számok miatt is), de ahogy látom ezt lányok jobban szokták bírni, ha már belevágnak. 😏


Nálunk inkább bionikán vannak a lányok többségben (azt lehetne inkább a "lányok mérnökinfójának" nevezni), ezt nem kirekesztésből vagy egyéb miatt írom, hanem ott vannak többen és le a kalappal, mert az nálunk úgy néz ki, hogy szinte mintha a mérnökinfót csinálnák ők is, amit megdobnak egy kis biosszal meg kémiával, stb-vel, de ők is tanulnak programozni, elektronikát, mikrovezérlőkről, stb.


De a lényegre visszatérve, tényleg nem kell emiatt aggódnod, ugyanúgy leszel kezelve, mint más, egy mérnökinfós hallgatóként, és a többiek neked is fognak segíteni. 🙂 😃 Szóval tény, hogy kevés lány választja, de ha érdekel akkor jelentkezz nyugodtan, mert egy nagyon szép szakma. 🙂

2021. febr. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!