Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek gazdaságinformatik...

Imre80 kérdése:

Szerintetek gazdaságinformatika vagy mérnökinformatika?

Figyelt kérdés
Most vagyok érettségi előtt és nem tudom hova tanuljak tovább. Mindkét szak érdekel csak nem tudom melyikkel járnék jobban. Jelenleg emelt matekot tanulok és ötös vagyok belőle. Fizika az kevésbé megy jól mint a matek. Ezért gondolom hogy jobb lenne a gazdaságinfó. De lehet hogy tévedek. Illetve Budapesten néztem egyetemeket.

2020. okt. 12. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mind a kettő egyformán jó, az alapján válasz, hogy mi érdekel jobban a tölteléktárgyakból (a tantervi háló fent van a neten). Én gazdinfót választottam és nem bántam meg, de engem érdekel a közgáz, pénzügy, számvitel, ezért biztos voltam benne. De a végén akármilyen állást megpályázhatok, amit egy mérnökinfós is. A programozást úgy is nekünk kell mellétenni otthon, egyik vonalon sem túl erős, nem is ez a célja az iskolának. Szóval ha ezt melléteszed, akkor akármelyik, amelyik érdekel.
2020. okt. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
A mérnökinformatikussal egy informatikai területen tevékenykedő mérnök leszel és akárhol tudsz dolgozni, ahol ilyen rendszerekkel kell foglalkozni. A gazdaságinformatika egy kicsit öszvér szak: ez is, az is, de igazán egyik sem. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem tanulhatsz magadtól akármit és rögtön beskatulyázod magad, de a mérnökinformatikával fogod a legtöbb IT tudást felszedni, ez nem kérdés. A fizika miatt ne aggódj, 2 tárgy az egész: Fizika 1-2.
2020. okt. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%

"A gazdaságinformatika egy kicsit öszvér szak: ez is, az is, de igazán egyik sem."


Miért terjed ez a zöldség még mindig a neten? Fel nem foghatom.

2020. okt. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

#2 Még egy halványka kis szikráját sem látom benned annak, hogy bármit is tudnál te egyáltalán a gazdaságinformatikáról.

Szégyenedben x-eld ki a kérdést a megválaszoltjaidból.

2020. okt. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

Érvelni tudtok srácok? Ha igen, akkor esetleg kezdjetek el.

Nézd meg mit tanul egy informatikus: lesd meg a programtervező informatikus képzést az ELTÉ-n, nézd meg a mérnökinformatikus tematikát a BMÉ-n és aztán nézz meg egy gazdinfót és rájössz, hogy a klasszikus informatikából mennyi mindenről fogalma sincs egy gazdinfósnak. Ha informatikus akarsz lenni, akkor NEM a gazdinfó a legjobb választás, ettől függetlenül a karriered során azt tanulsz meg és az leszel, ami akarsz.

2020. okt. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%
Egy gazdaságinformatikus soha nem lesz közgazdász, de nem is ez a szak célja. A vállalatinformációs rendszerek jobb megértése, pénzügyi és számviteli, és mellette informatikai tudás komplexebb, mint simán kódolni. Ezt próbálja megalapozni, üzleti és gazdasági szemléletet ad a kódsorok mellé. De informatikus és nem közgazdász a vége. De miért kéne neked bármit is bizonygatnom? Olvasd el a tantervi hálókat és a képzés leírását. Magyarul van. A BME infó erős képzés, igen, munkatársam is ott végzett. Egy régi sárga csekket se tud kitölteni, fingja nincs a költségszámításokról, üzleti tervezésről, stb. de jah, van, amiben ő az erősebb. Ettől függetlenül miért ne élnénk meg egymás mellett fütyiméregetés nélkül? Neked mi fáj?
2020. okt. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
20%

Ez már a nevetséges kategória. :) Utoljára, válaszolok:

Én voltam az aki egy kérdésre válaszolt, Te pedig az aki a kérdést ignorálva, érvelés nélkül belém álltál, majd még felteszed a kérdést, hogy nekem mi fáj?

Nekem semmi nem fáj, belőled viszont a sértettség beszél.

Elismétlem, ha te a klasszikus INFORMATIKUS akarsz lenni, akkor tanulj mérnökinformatikát. Mert ez a szak, az utolsó kreditig az informatikáról szól -kis humánismerettel kiegészítve-, és nem kever bele más tudományokat.

Ettől függetlenül a gazdaságinformatáknak is megvan a helye és érvénye, megvannak az előnyei és hátrányai, de a kérdező egészen pontosan kifejezte, hogy a mérnökinformatikát preferálja, de tart a fizikától.

Végül megsúgom, egy igazi mérnöknek nem is kell kapásból költségszámításokkal és üzleti tervekkel foglalkoznia, mert nem ez a szakmája. Tudod a klasszikus eset: a fáramászásban hasonlítod össze a majmot és a halat. De tovább megyek, egy valamire való mérnöknek, amikor feljebb kapaszkodik a ranglétrán, semmibe nem telik majd megtanulni a munkájának a gazdasági vonatkozásait.

2020. okt. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!