Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdalkodasi es menedzsment...

Gazdalkodasi es menedzsment vagy emberi eroforrasok?

Figyelt kérdés

Nem arra vagyok kivancsi hogy bufeszak, normalisan megfogalmazott valaszt kerek de akik erre nem kepesek azok ne irjanak kerlek:)

Arra lennek kivancsi hogy melyik szakkal ernek tobbet? BGE milyen szinten van illetve BME mennyire rossz a gazdasagi szakokban?



2021. febr. 16. 08:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Gazdmen lényegesen jobb szerintem karrierszempontból, egyszerűen azért, mert sokkal jobb esélyeid lesznek vele betölteni egy kívánt pozíciót, mint a HR szakkal. BGE és BME egyaránt rendben van, nem annyira lényeges szerintem, hogy a kettő közül melyiket választod.


Ráadásul:

"Nagyon ritkán veszek fel olyan HR-est, akinek ez az első diplomája, mivel ezen a területen azt gondolom, nagyon jól kell érteni minimum egy, de inkább több diszciplínához. Valaki legyen pszichológus, közgazdász, jogász, pénzügyes - mindegy, utána tanulja meg a HR szakmát. Olyan tudomány, hogy HR, nem létezik. A csapatomban többen is üzleti területen dolgoztak korábban, utána váltottak szakmát és váltak HR szakemberré."

[link]

2021. febr. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az első válaszolóval. Elvégeznék egy gazdmen alapszakot, egy emberi erőforrások msc-vel (nem tudom pontosan a nevét), és szerintem így elég sok területre alkalmas lehetsz. :)
2021. febr. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én emberi erőforrásokat végeztem. Őszinte leszek, HR-est nem keresnek sokat, legalábbis Csongrád megyében, Pesten valamivel jobb a helyzet.

De ami a legfontosabb, hogy emberi erőforrások képzésen is közgazdász diplomát kapsz, amivel gyakorlatilag ugyanúgy el tudsz helyezkedni más gazdasági pozikban is, mint a gazdmen szakkal. Én se HR-esként dolgozok jelenleg, de senkit nem érdekelt, hogy milyen szakon lettem közgazdász. :D

Én egyébként a BGE-n végeztem, a képzés minőségével teljesen elégedett voltam.

2021. febr. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"De ami a legfontosabb, hogy emberi erőforrások képzésen is közgazdász diplomát kapsz, amivel gyakorlatilag ugyanúgy el tudsz helyezkedni más gazdasági pozikban is, mint a gazdmen szakkal."


Viszont aki mester HR-t végez az nem közgazdász.


Én most Szociálpedagógia BA után a HR mestert néztem ki magamnak.

2021. febr. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyan, hogy mester HR kifejezetten nincs, csak emberi erőforrás tanácsadó, ami valóban nem közgazdász diplomát ad.

Az emberi erőforrások alapképzéshez a legközelebb mesterképzésen a vállalkozásfejlesztés vagy a vezetés-szervezés áll, ami szintén közgazdász végzettséget ad. Általában ezeket szokták ajánlani, de kreditelismeréssel majdhogynem minden gazdasagi irányú mesterképzésre lehet jelentkezni.

2021. febr. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, tudom hogy nem ez a neve. Hivatalosan Emberi erőforrás tanácsadó mesterképzés.
2021. febr. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!