Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen a távoktatás ellenér...

Egyetemen a távoktatás ellenére miért van kötelező jelenlét élőben, webkamera stb? Miért nem elég ha akkor nézem vissza a felvételt és tanulok a amikor ráérek?

Figyelt kérdés

2021. febr. 17. 17:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
71%

"Egyébként jegyzetelj, akkor lesz mit visszanézned."


Hát persze, pont azt csinálom amúgy. De egyszerűen nincs arra idő hogy minden egyes szót amit a tanár mond, leírjak. És nem csak nekem. Levelezős vagyok, így déltől este 8ig, 8 hét anyagát vesszük át. De van hogy többet is muszáj mert alig van óránk a félévben. Örülünk sokszor, ha bírjuk követni a tanárt.

2021. febr. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
85%
Nem konzerv-, hanem távoktatás.
2021. febr. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
39%

A jelenléti órát sem lehet felvenni, sem szavanként lejegyzetelni....

Sajnos ez így megy.

2021. febr. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
84%

"A jelenléti órát sem lehet felvenni, sem szavanként lejegyzetelni....


Sajnos ez így megy."


Persze, ezt tudom. De mindezek ellenére nekem így is szuper a "távoktatás" és a kamera sem zavar. Elvileg jelenlétiben is ott ülnék a suliban. Örülök, hogy nem kell bejárni.

2021. febr. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
98%

Nálunk nagyon cukik. Vannak tanárok, akik felveszik az előadást videóra, ők dönthetik ezt el, van aki nem szeretné, de akkor van jegyzet és ppt. Van amiből előadás sincs, de kiadták a jegyzetet ugye, csak konzultációt tartanak.

Mérnök szak, nem szivatni akarnak, hanem hogy tanuljunk. Már előző félévben is mondták, hogy tudják, hogy ez mentálisan sem egyszerű nekünk és nyilván nekik se, meg aki beteg vagy valami történik a családjában, az se maradjon le totálisan, ha kihagy némi időt.

Ez a vírushelyzet nagyon nem mindennapi, se nem normális, sokkal nagyobb az esélye most, hogy egy diák életével, vagy egy közelálló személyével kicsesz a covid valamilyen módon. Sajnos a közvetlen környezetemet is elérte, nem tudom hogy reagálnék, ha valami történne, de nem lenne kapacitásom csúszni, jó érzés, hogy van némi támogatás a tanárok részéről.

Nem igazán értem azt a mentalitást, hogy olyan rohadt jól érzi magát otthon biztos mindenki, meg nehogy már használjuk az elérhető legjobb digitális technológiát... eszem megáll, jó hogy nem fejlődjünk vissza...

2021. febr. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
36%

Vegyétek fel OBS-sel és kész. Akkor nem teamsen kell indítani a felvételt, senki sem látja, hogy megy.


Jelenlétiben is fel szoktam venni a hangot.


Rohadtul leszarom, ha valaki nem képes normális anyagot adni, így járt. Úgysem fog róla tudni, mert nem terjesztem.

2021. febr. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!