Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy szégyenlős, csendes...

Egy szégyenlős, csendes embernek egyáltalán nem való a jogász munka?

Figyelt kérdés
Ügyész, vagy ügyvédre gondolok konkrétabban. Soha nem voltam nagyszájú, sőt visszahúzódó, csendes vagyok, de ezen próbálok változtatni. Ilyen személyiséggel bele se kezdjek? (Gimis vagyok de jogi egyetemen gondolkodok, mivel ez érdekel legjobban)

2021. febr. 25. 09:58
A kérdező szavazást indított:
Nem számít, vágj bele.
Számít, nincs értelme belevágni.
23 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Ettől még simán lehetsz nagyon is eredményes jogász, ne ez alapján dönts!
2021. febr. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Ha ez érdekel emiatt ne add fel! Gimisként lehet visszahúzódó vagy, de lehet egyetemen már bátrabb leszel és "hangosabb". Ha el tudod képzelni magad ebben a szakmában próbáld meg.
2021. febr. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%

Hát, ha hajlamos a személyiséged a változásra, úgy érzed, hogy változna, akkor mindenképpen megéri. Azonban ha nem tudod elképzelni magadról, hogy határozott, beszédes, akár sok ember előtt hangosan előadást tartó extrovertált ember légy, akkor valószínűleg nem lenne megfelelő számodra a szakma, bármennyire is érdekel..Most ezért lehet, hogy megköveznek, de tényleg, csak gondold át a munkaköröket.

Szerintem inkább nézelődj, hogy milyen irodai(papírmunkás) munkakörök vannak ezen a területen, ott szerintem jól éreznéd magad, és ugyanúgy mehetsz jogira.:)

2021. febr. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Attól még mehetsz jogra, a végén pedig lehet, hogy inkább a jegyzői pályát választod.
2021. febr. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt mondom, nem tudom miért pontoztak így le:D
2021. febr. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Birom ezt. Feltesz valaki egy kerdest, valaki valaszol ra valami ertelmeset, es rogton lepontozzak. Akik lepontoztak az ket elottem szolokat, megis mit gondolnak, hogy egy csendes, visszahuzodo szemely alkalmas lenne egy ugyvedi vagy egy ugyeszi palyara? Lattatok ti mar ugyvedet, ugyeszt, esetleg birot? Voltatok ti mar targyalason? Hat en voltam, es biztosra merem allitani, hogy egy ilyen szemelyisegu ember ugyvedi illetve ugyeszi karrierje vagy igen hamar zatonyra futna, vagy nem is keletkezne. Nem csak a biroknak kell nagyszajunak lenni, az ugyvedeknek es az ugyeszeknek is, sot, nekik meg sokkal jobban. Igenis ki kell allniuk, fel kell lepniuk, es nagyszajuaknak kell lennuik, es ,,hangosaknak”.

Ne csesszetek el szegeny karrierjet, mert lehet, hogy meggyozitek es szegeny akkor fog szembesulni ezekkel.


A jogi palyarol ettol fuggetlenul nem kell lemondania. Van rengeteg olyan munkakor meg, ami jogi diplomahoz kotott, de nem a fentebb felsorolt munkakorokhoz tartoznak. Egyebkent igen, ahogy a fentebb valaszolo is irta, akar jegyzo is lehetsz.

2021. febr. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

*a ket elottem szolot.

Egyebkent sok sikert, es remelem talalsz egy hozzad passzolo munkakort a teruleten!:)

2021. febr. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, ment mindenkinek a zöld pipa:)
2021. febr. 28. 20:19
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szivesen, es bocsi a ,,lehurrogasert”.(00:21-es es 00:26-os voltam). Ha tenyleg erdekel a jogi terulet, nehogy lemondj rola!!:) Rengeteg lehetoseged lehet vele az emlitett munakorokon kivul, tenyleg. :)
2021. febr. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!