Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valami jó tipp történelem...

Valami jó tipp történelem tanulásra?

Figyelt kérdés

Mindig is nehezen tanultam a törit, meg is utáltam. Közeleg egy témazáró a kora újkor magyarországon ból.(10.) Még van egy hét a dolgozatig, de semmit nem tudok, és csak ülök a könyv felett elkalandozva...

Valami módja van hogy könnyebben belevéssem az agyamba? Teljesen tanácstalan vagyok.



2021. febr. 25. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:
2021. febr. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Hát én mindig kijegyzetelem a lényeget miközben elolvasom a tk-t. Elég idő igényes de használ mert nekünk pl a tanár csomó mindent el se küld vázlatba ami van pl a tk.-ban és utána azokat kérdezi a tz-ben plusz szokott egy két érdekes dolog lenni a tk-ban amit könnyen megjegyzel és ezek jól tudnak jönni. Aztán csináld minél átláthatóbbá és színesebbé. Ezek fontosak mert ha az egész ilyen nagyon sűrű, színtelen akkor csak rossz ránézni is. Aztán amit még én szoktam, hogy szinte saját magamnak magyarázom el. Elolvasom párszor és utána felmondom úgy mintha valakinek magyaráznám. És ha elakadok elolvasom és elmondom újra azt a témát. Mindig ezt csinálom most már és egy óra alatt meg is vagyok. Pedig régen ráment az egész napom. Plusz amit még én szoktam az az hogy kiemelem más színnel a neveket és az évszámokat , valamint az évszámokat kiírom külön egy lapra, és odaírom hogy akkor mi volt így könnyebb azt megjegyeznem.
2021. febr. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a ZanzaTv segített sokat. Szinte amiatt lett 90%os az érettségim 😂

Ott nagyon jó volt, hogy ábrákkal és animációval magyarázták el a dolgokat. Sokkal izgalmasabb mint a tankönyv. (Persze mellette azért kell valamennyire “normálisan” is tanulni, de elég hasznos oldal)

2021. febr. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!