Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanácsolnátok a tanulásom...

Mit tanácsolnátok a tanulásom ügyében?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg a BME-VIK villamosmérnöki szakán vagyok 2. féléves hallgató, viszont egyre jobban azt érzem, hogy ez nem nekem való. Az épületek nagyon szépek (amíg bejárhattunk) és élveztem, hogy ilyen szép épületek közt veszhetek el, ezen kívül szerettem a programozást és a matekot is. Azonban már akkor év elején is felmerült, amit közöltem szüleimmel is, hogy nem érzem magam idevalónak.

Az okok a következőek:

-Olyan szinten okos emberek vannak itt nagy részben, hogy 20-30 perc, vagy annyi készülés nélkül minden egyes vizsgát, zh-t teljesítenek 5-ösre. Nekem sajnos hetek utáni tanulás után is csak 3-as a legjobb jegyem.

-Sajnos ez az okosság kijön rajtuk úgy, hogy kinézetre nem igazán igényesek, amit magamról nem mondanék el, ráadásul én szeretek elegánsabban öltözni is (ez nem azt jelenti, hogy öltönyben járok egyetemre)

-Olyan szinten introvertált a legtöbb ember, hogy ha csak messenger csoportban kérdezek valamit az egyetemmel kapcsolatban, nem mernek válaszolni. Ugyanez volt regisztrációs héten is. Be kellett mutatkozni, de mindenki a földet nézte.

Ezek után időközben feljött, hogy átmegyek a mérnökinformatikus szakra, de sajnos egy kaptafa. Bár biztosan jobban élvezném, mert kevesebb fizika és több programozás.

De viszont:

Ami még opció lehetne az egy jogi egyetem. Sajnos az eredményeim alapján csak a Károli-ÁJK-ra tudnék menni államira, ami viszont személyes tapasztalatok alapján nem igazán jó egyetem, de utána át tudnék menni a Pázmányra. A jogi pályával az a problémám, hogy a családomban nagyon nincs diplomás sem, nem, hogy jogász és nem tudom el tudnék-e vele helyezkedni ezután, plusz kb 30 éves koromig nem is dolgozhatnék normálisan (bojtárkodás). Kell érettségiznem angolból és töriből emelt szinten, az angol valószínűleg nem lenne probléma, mert van C1-em és a törit is imádom. A probléma még ezzel az, hogy csak jövőre tudnék így kezdeni szeptemberben. Addig dolgoznék és érettségire készülnék.


Ha esetleg az előbbi jogi egyetemi opció buta döntés lenne, megtudna esetleg nyugtatni egy mérnök, szoftverfejlesztő, vagy valaki fejlesztő, hogy nem igénytelen emberek- és környezetben kellene dolgozzak például szoftverfejlesztő mérnökként?


Előre is köszönöm szépen a válaszaitok!

19/F



2021. márc. 1. 14:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%

"20-30 perc, vagy annyi készülés nélkül minden egyes vizsgát, zh-t teljesítenek 5-ösre. "


Ez kamu.


Olyan van, hogy egész évben készülnek folyamatosan és minden pillanatban toppon vannak az anyagban és utána van a fentebb írtak, de lényegében ha te is így járnál el neked is így menne.


Van pár rettenetesen okos ember az biztos, de szerintem mindenki küszköd.


Ahogy látom csak az emberekkel van gondod maga a tananyaggal és szakiránnyal nem. Így nem értem mért akarod abba hagyni.


Az meg nem szégyen ha a BME VIK-en 3-as az átlagod, szóval ez ne zavarjon, ez nem gimnázium.


Ha szoftverfejlesztés a célod mért nem inkább a mérnökinfóra mentél a villany helyett?

2021. márc. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

A 30 perc tanulás lehet kicsit túlzás volt, de hidd el, vannak akik 5-10 óra tanulással egy héten simán beérik.


A villamosmérnöki szak tulajdonképpen nem tetszik a sok fizika miatt. Mérnökinfóra családi okok miatt nem mentem, ami a következő: anyám szerint az informatika hülyeség és telített szakma, ez alapján nem igazán kaptam volna támogatást egy "naplopó" szakra. Ugyanakkor felvin át vagyok jelentkezve és ha idén nem bukok ki, akkor váltok infóra. Viszont ha például megbuknék matek vagy fizikából, nem tudok mást tenni, mint átmenni máshova, más karra, szakra vagy egyetemre.

Elszomorító, hogy nem mennek annyira a dolgok mint az emberek nagy százalékának. Bár ha úgy nézzük, 328-an kezdtünk és 1 félév után digitális oktatásban már 220 alatt vagyunk. És ebben a 220 főben is vannak sokan, (kb 100 fő, köztük én is) akik legalább 1, vagy több tárgyat buktak előző félévben. Ugyanakkor a mérnökinformatika az átlagok és adatok szerint viszonylag könnyebb, mint a villamosmérnöki. Villanyon a tankör átlagok 2,7-nél vannak, míg infón 3,5.

2021. márc. 1. 16:01
 3/16 A kérdező kommentje:
Jaj, és még valami: reggel 8-tól este 7-ig van általában előadásom és még utána 10-ig tanulok, hétvégén az esetek nagy részében reggeltől estig.
2021. márc. 1. 16:07
 4/16 anonim ***** válasza:
67%

3# Nincsenek reggel 8tól 7ig óráid. Én is BME-VIKes vagyok.


Lehet van ilyen napod, de hétfőtől péntekig nincs ilyen. Lehetetlenség.


Maximum ha felvettél kb 40-50 kreditet, akkor elhiszem, de amúgy nincs ilyen.


Szóval ne játszuk el a hattyú halálát.


A másik meg, hogy attól hogy leülsz az asztal elé és ott vagy reggeltől estig nem jelenti azt hogy reggeltől estig tanultál.


Tölts le egy appot ami nyomon követni, hogy mire pontosan mennyi időt szánsz. A stoppert mindig állítsd le, amikor kimész WCre, beszélsz édesanyukáddal, barátnőddel, facebookozol, instázol stb...


A végeredmény lefog döbbenteni. A fentebb említett "reggeltől estig"-ből (ami kb 14 óra) lesz max 4-5 óra tanulás.


Legelsőnek legyél magaddal őszinte, másokat soha se nézz, mert lehet okosabb nálad, lehet 4-5en csináltak meg egyszerre minden beadandót, minden online ZH-t stb... Simán lehet mindent végig csaltak és kívülről elérhetetlenűl jónak tünnek. Vagy csak szorgalmasak.


Azt nézd hogy te hogy haladsz és mindig realisztikusan monítord, de ilyen "reggeltől estig tanulok, reggeltől estig órám" van dolgokkal, mert te és én is tudom, hogy KAMU.


Ezt nem bántásnak írom.

2021. márc. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
40 kreditem van és mellette más tanfolyamon is tanulok.
2021. márc. 1. 16:31
 6/16 A kérdező kommentje:
Bocsi, csak 37.
2021. márc. 1. 16:33
 7/16 anonim ***** válasza:
26%
Akkor tehát, ha van 37 kredit, ami majdnem negyven, akkor jöhet az elnézéskérő szöveg #4-től, hogy bocs, hülyeséget ugattam...
2021. márc. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

7# Köszi, nem tudom neki 35 kredittel 3. félévben nem volt reggel 8tól egyetem este 7ig mindennap.


De ez már csak szörszálhasogatás lenne.


Akkor a kérdés, hogy minek vettél fel 37 kreditet ha az előző félévben elbuktál 1-2 tantárgyat? (Ha jól emlékszem ezt írtad)

2021. márc. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
nekem*
2021. márc. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Azokat a tárgyakat próbáltam pótolni szabvállal és kötvállal amiket elbuktam, hogy bebiztosítsam a 3.0 átlagom. Az online oktatás miatt bemertem próbálni mert hát csak itthon vagyok. Így most teljesítem a közgazdasági tárgyas követelményeket is, angolozgatok, meg ilyen nudlibb dolgok, pl dokumentumfejlesztés-t nyomok.
2021. márc. 1. 17:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!