Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanácsolnátok, melyiket...

Mit tanácsolnátok, melyiket válasszam az alábbi információk ismeretében?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy ki kell hagynom egyetem előtt egy évet, de ahova jelentkeztem anno első helyen, már nem vagyok biztos benne, hogy szeretném csinálni. Most végeztem gimnáziumban, jó érettségikkel, egyedül az emelt kémiában rontottam.

Tavasszal kaptam egy 'állásajánlatot', ha elvégzem az állatorvosit, akkor megkapom azt a vidéki rendelőt ahonnan jött ez az ajánlat. Viszont nem vagyok biztos benne, hogy ezt szeretném csinálni, csak azért mert így nem kell majd a munkakereséssel bajlódnom.. Egy hivatást nem lehet erre építeni. Egyáltalán nem tudom hogy ezt szeretném-e csinálni. Március óta foglalkoztat az élelmiszermérnöki szak, több ismerősöm is van a területen, az jobban adott az én jövőképemhez, ahhoz, hogyan képzelem az életem 10-20 év múlva, hol szeretnék lenni, mit szeretnék csinálni, mint az, hogy kisállatorvos legyek egy eldugott kisvárosban, alapból nem szerettem a kisállatorvos munkáját. Ha állatorvosira mennék, újra meg kéne csinálnom a kémia érettségit, mert mint említettem, nem vagyok vele megelégedve és nem vennének fel így és erre most nincs időm, energiám és pénzem sem. Úgy érzem, hogy az élelmiszermérnöki közelebb áll hozzám. Köszönöm előre is a hasznos válaszokat!



2016. aug. 5. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Nézd, ha nem szeretnél állatorvos lenni, egyáltalán nem érdekel ez az irány, hagyd a fenébe! Felesleges olyanba kezdeni, amiről biztosan tudod, hogy nem érdekel.
2016. aug. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Olyat tanulj, ami érdekel.

Ezen nincs mit gondolkozni.

2016. aug. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Maradj az élelmiszermérnöki mellett. A kimaradó egy év alatt meg végezz el egy ehhez kötődő okj szakmát, vagy tanulj nyelvet.
2016. aug. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!