Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen felsőoktatási helyre...

Milyen felsőoktatási helyre menjek?

Figyelt kérdés
Jelenleg biológia-kémia szakos gimnazista vagyok, és a továbbtanulás jövőre lesz esedékes. Természetesen az összes orvosi egyetemet megjelölöm, de mit tudok még megjelölni? Nyelvvizsgám van, és mivel fiú vagyok a védőnő, szülésznő stb kizárva.

2021. márc. 5. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Gyógyszerész? 500 bruttónál kezdődik az alapfizetés 2021-től. 1,6 millióig növekszik tapasztalattal,
2021. márc. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%

Gyógyszerészet

Biomérnök

Vegyész

Biológus (ELTE)

2021. márc. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Gyógytornászt tudom még ajánlani az előzőek mellett.
2021. márc. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvos még a fentiek mellett.
2021. márc. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen általános orvosi, állatorvos, fogorvos ezek minden nagyon jók, csak 400 ponttól kezdődik a felvétel, ami nem kevés. Természetesen nekem is ezek a fő célpontjaim, de valami B terv? A gyógytornásznál nem tudom, hogy hány ponttól vesznek fel, de az is jó.
2021. márc. 5. 21:28
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyógytornász is magas, 430 körüli is tud lenni. Viszont! Mások a követelmények nem csak az emelt bioszt/kémiát számíthatod be. A felvételi tájékoztató szerint (38.oldal) elfogadható középszintű idegennyelvi/irodalom stb érettségi is. Vagyis ha pl.: írsz egy jó közepet meg egy jó emelt bioszt akkor bőven megvan a 430 feletti pont.

Nekem is első célom az orvosi egyetem, de B opciónak megjelöltem a gyógytornászt, mert az emelt biosz, közép németemmel fixen bejutok, az orvosi pedig a kémiától fog függni(nekem). Tehát ha úgy vagy vele, hogy a 2 emelted közül egy biztos jól fog sikerülni és lesz egy erős közeped is akkor a helyedben megjelölném, amennyiben tetszik a képzés.

2021. márc. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#1 Én ezzel nem értek egyet. Mivel anyukám is gyógyszerész több, mint 10 éves munkatapasztalat, és ugye egyetemi végzettség. És már annak is örülne, ha az 1,6 milliós fizetésből 1 millióval kevesebbet kapna.
2021. márc. 5. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!