Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miket fog kellenem tenni hogy...

Miket fog kellenem tenni hogy véghez tudjam vinni? (Fogorvosi szakma)

Figyelt kérdés

Nos, sziasztok. Én már régebben kérdeztem erről, szóval már tisztában vagyok a legalapabb dolgokkal, de lenne még már kérdésem, vagyis sok, nem csak a szakmával kapcsolatosan.

1. Elsőnek is, tudom hogy a emelt kémia bőven de bőven nem lesz könnyű, viszont emelt biológia is fog kelleni (emelt kémia/fizika + emelt bio úgytudom, de mondták hogy a fizika még a kémiától is nehezebb), a biológia mennyire lesz majd nehéz, könnyebb lesz mint a kémia?

2. Mennyi %-ra kellene minimum letennem a kettőt, és mennyi inkább az ajánlott hogy felvegyenek egy orvosi egyetemre?

3. Mi az amiket ajánlotok, akár könyvek, vagy akármi ami kisegíthet ezeknek a tananyagoknak a tanulásához?

4. Kémia és Fizika között lehet választani hogy melyiket teszem le felsőfokon, de pl. ha választok Kémiát, attól még a Fizikát is jól kell majd tudnom nem? (Valaki még mondta nekem hogy nem, szerintem az egy hülyeség)

5. Mekkora tempóban kéne tanulnom, mennyit kellene rászánnom minimum naponta? 2-3 óra? Hétvégéken és szünetekben is tanuljam minden nap?

Több kérdés magával a felső érettségivel nem jut eszembe, ha esetleg még van valami amit ajánlanátok hogy tudjak, és hogy véssem bele az eszembe nyugodtan leírhatjátok!


Még egy pár kérdés orvosi egyetemekkel kapcsolatosan:

6. Óriási tempó van ott, jól tudom, mennyit szoktatok ottan tanulni átlagosan? Minden egyes nap amikor hazaértek egészen alvásig, beleértve a hétvégéket is, vagy pedig vannak olyan napok amikor valamennyire lazábbra is lehet venni a dolgot? (úgy értem kevesebb tanulás)

7. Mivel a közelemben nincs orvosi egyetem, ezért szerintem biztos hogy bentlakásosba kellene laknom. Vannak átlagosan bentlakásos iskolák vagy albérletek, melyik ajánlanátok jobban? Ha nem ajánljátok, miért nem?

8. Milyen ott a közösség? Mindenki keményen tanul, vagy van olyan mint a középsulikban hogy "ahh leszarom inkább piálok"? (még nem vagyok középiskolás se, alapiskola végzős vagyok, és hát látom mik vannak itt)

9. Vannak esetleg verekedések? (iskolán belül vagy kívül)

10. Milyenek a tanárok? Kedvesek, esetlegesen kemények, buzdítanak hogy tanulj?

11. Mennyi házit kaptok, ha kaptok, és miket pontosan?

12. Ha elvégzed az egyetemet maradsz belföldön, vagy mész külföldre dolgozni?

13. Vannak ösztöndíjjak, tudom ez már nem ehhez tartozik, tudom jelenleg hogy ha kapnák esetlegesen akkor ingyenes lenne a főiskola. Ez milyen esetekben érvényes, csak belföldön, vagy külföldön is? Magániskolákban is érvényes, vagy csak államiban? 100%-ban állják az árat, vagy pedig kell fizetni hozzá pl. 20%-ot? (Szlovákiában élek, ezért kérdem a külföldit is, de írhattok a saját országotokra érvényes dolgokat)


Köszönöm a válaszokat!



2021. márc. 7. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

OMG! :-D :-D :-D



Szerintem neked előbb egy gimibe kéne beiratkoznod... VAgy méginkább elvégezni az általános iskolát... :)))


A 9. pontra már nem is tudom, mit mondjak... :-D :-D

2021. márc. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért debil sem vagyok, már ki választottam az iskolát, gimit. A kérdéseket az egyetemről nem azért kérdeztem hogy "hú, jóvan' én nem megyek gimibe olyan okos vagyok hogy csak oda kell bejelentkeznem", ilyen erővel inkább ne is válaszolj a kérdésemre.
2021. márc. 7. 15:04
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha meg nem tetszenek a kérdéseim az egyetemről, akkor csak az első 6 kérdést nézd.
2021. márc. 7. 15:06
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


A kérdésed illetlenül hosszú; visszaél a jószándékú válaszadók idejével és türelmével. Gondolj csak bele, hogy te milyen gyakran válaszoltál valakinek 13 gyors egymásutánban feltett kérdésére, mikor megállított az utcán.


Mivel az elképzeléseid a fogorvosképzésről jelenleg nagyon távol állnak a valóságtól, két dolgot javasolnék:


1) mielőtt mástól várod azt, hogy időt szánjon az életed megszervezésére, használd ennek az oldalnak a keresőjét, és olvass releváns kérdéseket, hasznos válaszokkal. Természetesen tájékozódhatsz az egyetemek honlapján is.


2) Ha marad kérdésed, a legfontosabbakat tedd fel külön-külön.


Sok szerencsét!

2021. márc. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

"9. Vannak esetleg verekedések? (iskolán belül vagy kívül)


10. Milyenek a tanárok? Kedvesek, esetlegesen kemények, buzdítanak hogy tanulj?


11. Mennyi házit kaptok, ha kaptok, és miket pontosan?"



Te az egyetemet úgy idealizálod, mint egy általános iskolát. Az égvilágon senki nem fog buzdítani, hogy tanulj, sőőt az előadásra még bejárni sem kötelező, csak vizsgázz le.

Nincs házi. Vizsga van.

2021. márc. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5: nem véletlenül írtam neki, hogy talán az ált. iskolát előbb el kéne végezni.... :-D :-D


(#1 voltam)

2021. márc. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Jólvan na, elnézést, azért még én sem vagyok valami profi ezekben a dolgokban, most megyek csak középiskolába.

Írtam ki egy kérdést a könyvekről, elég rövid kérdés, aki tud segíteni kérem válaszoljon :)

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..

2021. márc. 7. 18:31
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, ne bántsátok szegény kérdezőt, csak kíváncsi, mi jön még. Most megpróbálok válaszolni, mert unatkozom és ilyenkor szeretek idegeneknek segíteni. Én általános orvosként végeztem a Semmelweis Egyetemen, szóval a fogorvos-specifikus dolgokat nem tudom, de úgy látom, nagyjából olyan dolgokra kérdeztél rá, ami nekünk is nagyon hasonló.


1) Szerintem kinek mi. Aki szereti a matekot és tud elvontan gondolkodni, annak a kémia könnyebb. Aki nem, annak a biosz.


2) Ha legalább 85-90% mindkettő, akkor biztosan felvesznek. Ha a többi érettségid is jó, akkor elég lehet 80% körüli eredmény is, de hozzá kell tenni, hogy nem tudom, hogy működik a pontszámítás határon túliaknak.


3) Kémiából általában Villányi Attila könyvei és az Ötösöm lesz kémiából az ajánlott irodalom. Meg volt valami próbaérettségis könyv is. Címekre nem nagyon emlékszem, régen volt.


4) Fizikából sem árt valami alapműveltség, mert az egyetemen kelleni fog.


5) Elég változó, hogy kinek mennyit kell tanulni. Én nem foglalkoztam a biosszal-kémiával minden nap. Ha a kiszemelt gimidből kikerült már több orvos is, akkor biztos lesz olyan tanár, aki tudja, hogyan kell az emelt érettségikre felkészülni és segítséget tud nyújtani hozzá.


6) Az egyetemen a félév a szorgalmi időszakból (nálunk 14 hét volt) és a vizsgaidőszakból (nálunk 6 hét volt) áll. Vizsgaidőszakban nincsenek órák, abból állnak az ember napjai, hogy minden nap tanul, ameddig el nem fárad, aztán elmegy vizsgázni (tárgyfüggő, hogy hány nap tanulás után). Én a legnehezebb vizsgaidőszakokban 8-10 órát tanultam naponta, kivéve a vizsgák napjait (vizsga után aznap már nem lesz erőd tanulni) és a karácsonyt (nem vagyok vallásos, de a karácsony nekem szent, én mindig a családdal töltöttem és bevállaltam, hogy 3-4 nappal később végzek a vizsgákkal). Szorgalmi időszakban változó, hogy mennyit kell tanulni, másodévben pl. egymást érik az évközi számonkérések, ezzel szemben ötödévben nekünk még végig lehetett dorbézolni a szorgalmi időszakot (azóta ha jól tudom, ötödévben nincs külön szorgalmi és vizsgaidőszak, úgyhogy nem tudom, ez most mennyire működik). De egyébként nem szeretek a "hány órát kell tanulni" című kérdésekre válaszolni, mert mindenki más tempóban halad.


7) Minden egyetemnek van kollégiuma (itt általában így hívjuk, bentlakást szót eddig csak határon túliaktól hallottam). A kollégium előnye, hogy olcsó és közel van a közösség. Hátránya, hogy más emberekkel laksz egy szobában és általában sok emberre jut kevés WC, zuhanyzó és konyha. Az albérlet jóval drágább, cserébe lehet külön szobád, fürdőd és konyhád (vagy legalábbis ezeken kevesebb emberrel osztozol).


8) A többség az arany középutat találja meg. Valamennyi szociális életre mindenkinek szüksége van, anélkül élni nem lehet. Viszont a "leszarom, inkább piálok" nem életképes módszer, mert elég hamar kibukáshoz vezet.


9) Egyetemre felnőtt emberek járnak (ugye legalább 18-25 éves korosztály). Ilyenkorra az ember eljut arra a szintre, hogy nem verekszik se az "iskolában," se azon kívül.


10) Vannak kedves és kevésbé kedves tanárok, mint mindenhol. De mivel egyetemen általában felnőtt emberek vannak, akik felfogják a saját érdekeiket (ha nem tanulsz, ki fogsz bukni), nem az ő dolguk a hallgatók tanulásra buzdítása.


11) Biofizikából meg élettanból kellett jegyzőkönyveket írni minden gyakorlat után (mérési eredmények összesítése, táblázatok, grafikonok, stb.), de egyébként itt gyakorlatilag nem létezik a közoktatásból ismerős házi feladat.


12) Én Magyarországon maradtam dolgozni.


13) Ha felvettek állami ösztöndíjas helyre, akkor nem kell fizetned semmi tandíjat (egészen addig, amíg teljesíted a követelményeket, hogy ne soroljanak át.

2021. márc. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!