Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmát lenne érdemes...

Milyen szakmát lenne érdemes tanulnom gimnázium után?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok, most gimnáziumba járok általános képzésre, tehát nem tanulok szakmát, csak egy érettségim lesz. Ami a tanulmányaimat illeti, már jó pár éve rossz vagyok a reál tantárgyakból. Matekom 2-es általában, fizikából általában 3-4, kémiából 3 körül vagyok). Viszont ezen kívül szinte mindenből 4-5 vagyok. Biológia és angol fakton vagyok, tehát valószínűleg ezekből lesz emelt érettségim +még angol nyelvvizsga majd.

Tanulmányi eredményeim alapján milyen szakmát ajánlanátok? Olyat szeretnék, ami jól fizető, piacképes, de még sem igényel matekot meg ilyeneket. Pár évet szeretnék majd itthon dolgozni ha lesz szakmám, és valószínű, hogy utána kiköltözök Norvégiába vagy Svédországba, szóval ezt kalkuláljátok bele.


2021. márc. 8. 23:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Biológiával inkább reál területen tudsz elhelyezkedni, javaslom inkább az irodalom vagy történelem emeltet, és valami bölcsész szakot.
2021. márc. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyik gimnáziumi osztálytársam kémiából bukott úgy, hogy az egyik félévben az összes jegye 11 db elégtelen volt (!). Elment korrepetálásra, és végül fizika-kémia szakos tanár lett. A tanulság: ne vedd készpénznek, hogy rossz vagy matekból. Menj el korrepetálásra, és szedd össze magad! A matek nagyon fontos az élet sok területén.


Sportolsz valamit? Ha nem, kezdj el sportolni például teremben gyúrni. És nézd meg a testnevelési egyetemet, ahhoz jól jön a biosz. A gyógytornász is érdekes szakma és jó külföldön. Matekból azért is érdemes összeszedni magad, mert a legtöbb fizetőképes szakmához kell valamennyi matek. Menekülő útvonalnak ott van az angol-biológia szakos tanár, ez se rossz szakma főleg az angol miatt.

2021. márc. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!