Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok mesélni a jogász...

Tudnátok mesélni a jogász szakról?

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt állok. Emelt szintű töri érettségit fogok csinálni, és elsősorban a jogász szakot akarom jelölni első helyen, mivel humán beállítottságú vagyok, ahol két számot össze kell adni, az nem nekem való, ellenben a humán tárgyak nagyon jól mennek, látom az összefüggéseket, meg érdekel a jog.


Viszont félek kicsit az egésztől. Mennyire "magolós" szak a jogi? A jogi tárgyakat úgy kell elképzelni, hogy pl. Az egész BTK-t kívülről kell fújnom, ha pl belekérdez a tanár, hogy 315. §, akkor nekem azt álmomból felkeltve el kell tudni mondani, azt is, hogy hol van benne vessző, meg fújni kell mindent töviről-hegyire? Vagy csak elméleti jelleggel kell tudni, hogy melyik jognak mik az elvei, a tartalmát összefoglalni stb?


Valahogy elképzelésem sincs.



2021. márc. 11. 12:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ilyen durván nem fogják kérni. Nem fognak kérni teljesíthetetlent sem. Nagyon sokan elvégezték már előttünk.

Aki azt írja,hogy így kérik az vagy irigy vagy nagyon rossz képességű. Vagy csak egyszerűen rosszindulatú.

Amúgy én Széchenyit jelöltem meg jogon. Te melyiket?

2021. márc. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokat kell tanulni, de ilyen nincsen. A vizsgáztatókat elsősorban az érdekli, hogy mennyire érted az anyagot, az összefüggéseket, az egésznek a felépítését. Elmondhatod a saját szavaiddal, persze a jogi szaknyelvet használva. Egy idő után megtanulod egy 10 oldalas (abból 5 jogtudósi vélemény) tételen belül kiszűrni a lényeges információkat, amikre rá fognak kérdezni.
2021. márc. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
De, azért van ahol kérik. Én a Pázmányra járok, ott a büntetőjog elég szivatós. Sokan csúsznak is vele, mert SZÓ szerint kérik a törvényeket. Nem viccelek. Fejezetszámot tudni kell. A vizsgákon mindig a tv-vel kell kezdeni, ha azt elmondtad oké, menjünk tovább a tételben, ha viszont nem tudod elmondani, akkor ki avgy vágva. (PPKE)
2021. márc. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Még jövőre fogom megjelölni, akkor leszek végzős. Debrecen vagy Miskolc jönne szóba, ezek vannak a közelembe, messzebbre nem akarok menni. A kettő közül melyiket lenne érdemesebb? Hol jobbak a tanárok? Ezzel kapcsolatban esetleg valami tapasztalat?
2021. márc. 11. 16:06
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi amúgy az eddigi válaszokat.
2021. márc. 11. 16:06
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#3

A 2-es válaszoló vagyok, és ami azt illeti, Pázmányos :D

Én Sinku tanár úrral való tapasztalataimra hagyatkoztam

2021. márc. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nézz egy rangsort.

[link]

[link]

Az oktatói kiválóság alapján készült rangsort abból a tekintetből kell "bírálni", hogy az egy oktatóra jutó hallgatók számát veszik figyelembe, a rangsor elkészítésekor. Én mondjuk nem abból indulnék ki, mert ez alapján a Károli az első helyen van.

2021. márc. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#2

Én Szívós Máriára gondoltam, vele van tapasztalatom. Illetve, barátnőmet pont Sinku vágta ki tavaly a törvény (nem szó szerinti) elmondása után:)

2021. márc. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#8

Jó, de Szívós egy külön állatfaj :D

2021. márc. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Amit leírtál kedves kérdező egyik sem igaz. Szakaszszámokat sosem kell tudni, de a "lényeg" összefoglalása sem elég, főleg olyan tételes jogi tárgyaknál nem, mint a polgári jog, vagy büntetőjog. Természetesen egy alkotmányjog, vagy közigazgatási jog, ahol több "elméletibb" rész van nem érdemel olyan szintű magolást, mint egy polgár vagy büntető.

Azt tudom mondani, így a záróvizsgák előtt állva, (tehát tapasztalatom az már bőven van) ,hogy kemény tanulás szükséges, nálunk szinte mindig töviről hegyire kikérdezték a tételeket az ötösért, nyilván egy kettest könnyebben lehet szerezni, de általában a tétel több, mint felének meg kell lennie, ahhoz, hogy át tudjanak engedni. Illetve vannak az úgynevezett beugró kérdések, amelyeket a tételhúzás előtt kapunk, azokat vagy szóban kell elmondani, vagy írásban ugye leírni, na ezeket tényleg szóról szóra tudni kell, ha nem megy az a vizsga végét jelenti és elégtelen érdemjeggyel távozik a hallgató.

Mindezek alapján én azt mondom, hogy ennél magolósabb szakot nem igen talál az ember, viszont egy idő után rááll az agyunk és könnyebben megy a törvény tanulása, megszokod a terminológiát. Hozzátenném még azt is, hogy hiába tanulja meg valaki szóról szóra a Btk.-t (egyébként ez nem a legnehezebb tárgy közel sem), de ha nem érti, nem tudja még alapszinten sem alkalmazni semmit nem ér, tehát nagyon jó szövegértés is szükséges, őszintén szerintem anélkül, hogy az ember lássa az összefüggéseket megtanulni sem lehet, mert olyan nagy az anyag.

Annyi mindent tudnék még írni, de egy jó tanácsot, ha elfogadsz, ne vegye kedved az első év! Azt túl kell élni, nyilván érdemes minél többet tanulni, de nem az a "jog" amit Római jogon látsz, természetesen rengeteg jogintézmény ma is él, de a másodévtől kezdődik az igazi móka.

Sok sikert és kitartást!

2021. márc. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!