Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nke Államtudományi osztatlan...

Nke Államtudományi osztatlan mesterképzési szak 2020-tól??

Figyelt kérdés
Tud valaki mondani erről a szakról véleményt? Mennyire lesz versenyképes diploma a továbbiakban?

2021. márc. 14. 20:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Semennyire.

Az egész NKE egy foshalmaz a 200 nettós beosztásaival.

2021. márc. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ott tanulsz?
2021. márc. 14. 20:17
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Tanultam.
2021. márc. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt még szerintem senki nem tudja, mivel nagyon új a szak. Majd valamikor pár éven belül lesznek az első végzettek. Akik eddig nyilatkoztak róla, azok azt mondják, ez egy picit lebutított jogász szak, inkább közigazgatásra kihegyezve.
2021. márc. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nke-s hallgatóként (másik szak, de azonos kar), mondom, hogy a negyedik válaszolónak igaza van. Ha csak a jogi dolgok érdekelnek, menj inkább jogásznak, az is 5 év de ezerszer hasznosabb.
2021. márc. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én még közigazgatás szervezőként végeztem, de sok jót nem tudok elmondani az egyetemről. Igazából az államtudományi szak is a közigazgatásba képez embereket szóval ugyanazt a fos munkát fogod végezni vele, mint a közigazgatás szervezővel. Persze kapsz egy kamudoktori végzettséget, amit odabiggyeszthetsz a neved elé és nagyjából ennyi. A közigazgatás gyengén fizet, kontraszelektált, unalmasak feladatok és egy jogásznak mindig több lesz a lehetősége. Szerintem felesleges 5 évet szánni erre a szakra, akkor már ennyi idő alatt elvégezheted a jogi egyetemet vagy 5,5 év alatt egy közgáz alapot + mestert. Mindkettő szak sokkal versenyképesebb a munkaerőpiacon.
2021. márc. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%
Hanyagolnám a szakot.
2021. márc. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%
Amúgy az NKE a Fidesz-KDNP tiszteletére nevel, vagy hogy kell azt az egyetemet elképzelni? Nyomatják a propagandát?
2021. márc. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
97%

Nincs propaganda.

De tényleg nem érdemes ide jönni, megszívtam vele én is. Versenyszférában dupláját meg lehet keresni, mint amit kapsz ezzel közigazgatásban

2021. márc. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%

Az előző választ megerősítem, szerencsére én is tényleg nulla propagandával találkoztam. Ha kizárólag NKE-s diplomád van, az valóban nem éri meg. Nem is túl izmos a képzés, és a lehetőségek is korlátoltak. Én szereztem korábban egy közgáz alapdiplomát, majd ezt követően mentem egy NKE-s mesterképzésre, mert egyrészt itt indult levelezőn, ami érdekelt (munka mellett laza volt), másrészt nem számított állami félévekbe, szóval megúsztam ingyen (ez nagy dolog, örültem neki). Ha csak itt tanultam volna, azzal nem lennék túl jó pozícióban, érdemes kombinálni egy másik egyetemi tanulmánnyal (jogász, közgazdász jól működhet vele, de szakfüggő is persze valamelyest), viszont később nem kizárt, hogy ez a diploma is számíthat pl. egy vezetői pozíciónál a közszektorban.


Maga az egyetem amúgy elég baráti. Tetszett, hogy elég sok normális, arroganciától mentes oktatóval találkoztam, a Campus és a park nagyon kellemes környezetet ad, a sporttevékenységeket a hallgatók kvázi ingyen vehetik igénybe, a könyvtárban mindig flottul ment a kölcsönzés/hosszabbítás, késedelmi díjjal sosem fenyegetőztek (sőt, ingyen be tudtam iratkozni az országgyűlési könyvtárba is, amíg ott tanultam, nekem ez is pluszpont).

2021. márc. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!