Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik az értéktelenebb szak?...

Melyik az értéktelenebb szak? A közigazgatás szervező vagy az államtudományi?

Figyelt kérdés
Mindkettő az NKE szakja és totál piacképtelen szakok, értelmetlenek. Egy álláshirdetésnél sem láttam volna, hogy ezeket a szakokat kérnék a munkáltatók, sőt még a közigazgatásban is elfogadnak más szakokat nemcsak ezeket. Ráadásul kb. ugyanazokat tanítják mindkettőn, csak az államtudományi hosszabb. Akkor talán még is az a rosszabb ezek közül, mert többet kell szenvedni ugyanazért az értéktelen diplomáért?

2021. febr. 2. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
de mi a fenéért is érdekel mindez téged? ha van matematikus, vegyész, gépész, orvosi, villanyász, infó szak? és ezekre mindre jelentkezhetsz?!
2021. febr. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak keresem, hogy mire jelentkezzek és ajánlották ezt a két szakot is, de utána néztem és rossznak tűnnek.
2021. febr. 2. 22:04
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Tök jó szakok vannak az NKE-n. Csak meg kellene felelni fizikailag és agyilag is.
2021. febr. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Fizikai része max. a katonai vagy a rendőri szakokon játszik mert a közigazgatási és az államtudomanyi szakra az nem kell.
2021. febr. 3. 00:06
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Versenyszférához nem fognak ilyet kérni, mivel ezek közigazgatási szakok, tehát itt felesleges az összehasonlítás. Közigbe nem csak ezek jók, de ezek IS, ez a lényegük. Államtudományival doktori címet kap az ember, kb ennyivel több.
2021. febr. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jó értéktelen doktori lehet. Nevem elé sem raknám.
2021. febr. 3. 20:05
 7/8 anonim válasza:
74%
Megint te vagy? Már századjára teszel fel troll kérdést ezzel a szakkal kapcsolatban...
2021. febr. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
71%

Ahogy az egyetem neve is mutatja, ezek KÖZSZOLGÁLATI szakok. A közig-szervező pl. igen is hasznos a közigazgatásban. Nem egy csúcskarrier, de viszonylag biztos hely, a válságok se igazán érintik, a fizetés igaz kevesebb, mint a versenyszférában.


Államtudományit viszont én sem tudom mire találták ki konkrétan

2021. febr. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!