Kémia tanulás egyedül?

Figyelt kérdés
Idén érettségizek, és úgy döntöttem, biomérnökire jelentkezek. Emelt bioszra járok, kémiából csak nagyon alap ismereteim vannak, ezért úgy döntöttem, a nyáron egyedül végigmegyek az anyagon. A szüleim kémiával foglalkoznak, szóval a megértésben tudnak majd segíteni, ez nem is probléma, de nem tudom, miből lenne érdemes alap járaton tanulni. Elég lenne letölteni a mozaik 11-12-es kémia könyvet, vagy érdemes még az annál előbbi (9, 10-es) köteteket is megvenni?
2021. márc. 17. 14:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Villányi könyvek jobbak szerintem.
2021. márc. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
53%

A 11-12-es mozaikos kémiakönyv kicsit tömörítve, (helyenként pedig kicsit kiegészítve) nagyjából ugyanazt adja le, mint a kilencedikes és tizedikes. Én a helyedben ebből tanulnék, és utánaolvasnék neten, ha valami esetleg kevésbé van kifejtve, nem érthető, stb.

A számoláshoz pedig az Ötösöm lesz kémiából könyvet ajánlom, az tényleg az alapoktól kezdi és érthető, önállóan is jól lehet vele haladni.

Sok sikert a felkészüléshez!

2021. márc. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!