Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet egyedül felkészül...

Hogyan lehet egyedül felkészülni a (középszintű földrajz) érettségire?

Figyelt kérdés

Most vagyok végzős, viszont nagyon az utolsó pillanatban döntöttem el, hogy a földrajz lesz a választott tantárgyam, szóval faktra sem jártam. Amikor még voltak óráim belőle egész jól ment, azt hittem könnyű lesz újra belerázódni, de még mindig nem haladtam semmit és jelenleg nagyon keveset tudok. (Kitöltöttem pár gyakorló feladatsort, azok 35-45 pont körüliek lettek és ennél azért egy kicsit jobbat szeretnék.)

A többi tantárgyból sem állok jól, de egyszerűen alig tudom rávenni magam, hogy tanuljak. Megcsinálom a kötelező házikat de azok után már semmi kedvem nem marad még mással is foglalkozni, főleg, hogy mostanában mindig rosszul sikerülnek és így még a sikerélmény sincs meg.


Szóval az lenne a kérdésem, hogy aki esetleg egyedül készült fel az érettségire (vagy bármi más hasonló jellegű vizsgára) az tudna valamilyen tanácsot adni? Nem csak a földrajzra vonatkozóan, mert majdnem minden tárgyból rosszul állok most, csak azért írtam külön a földrajzot is mert abból állok a legrosszabbul, meg abból még óráim sincsenek, hanem teljesen egyedül kellene felkészülnöm.

(Nem szeretnék egyetemre menni, szóval a pontszám annyira nem lényeges, de azért mégsem szeretnék éppen átcsúszni kettessel, hanem valami kicsit jobb eredményt szeretnék)



2021. márc. 22. 18:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Nézd meg a követelményeket és vedd elő a régi füzeteket vagy ha van tankönyveket is és írj jegyzetet a követelménykből és azokat tanuld meg illetve nézd meg hogy melyik részén lehet a vizsgának az atlaszt azt is érdemes forgatni hogy nagyjából tud hogy mit hol találsz
2021. márc. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Esetleg nekem írhatsz, ha szeretnél. Faktos vagyok, emeltezni szeretnék, de vannak középszintre készülök is a csoportban. A tanárunk nagyon alapos felkészítést biztosít, minden órán kivetített ábrát felrak Classroomba+érdekességeket, feladatokat,videókat, a múltkor pl érettségit csináltatott velünk háziként.

Ha igényt tartasz rá, szívesen átküldöm az anyagot Messengeren, csak írj rám privátban, mert nem akarom ide kirakni a nevem.😅

2021. márc. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!