Technikum után egyetem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

8. osztályos tanuló vagyok és valószínűleg egy technikumba vesznek fel, ápolói szakra. Már évek óta segíteni szeretnék az embereken, ápoló szeretnék lenni. Gondolkoztam azon is, hogy gyógytornász leszek, vagy pszichológus, viszont most nem ez a legnagyobb gondom. Eddig kitűnő voltam, bízom abban, hogy a jövőben is szépek lesznek a tanulmányi eredményeim.

A kérdésem az lenne, hogy technikum után lenne esélyem továbbtanulni valamelyik egyetemen?

Azt olvastam, hogy biológia és kémia vagy fizika emelt szintű érettségi kell/fontos a pontszerzés szempontjából, pontosan nem emlékszem. Én úgy gondolom, hogy ezekből a tantárgyakból nem lesz lehetőségem a technikumban emelt szinten leérettségizni. Remélem, hogy ígyis tovább tudok tanulni. Várom a válaszokat azoktól, akik tudnak segíteni, vagy bármi. Kíváncsian várom a válaszokat. Köszönöm szépen.


2021. márc. 24. 20:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Pszichológusra nagyon magas a ponthatár, gyógytornászra is viszonylag de nem kell ezeket a tárgyakat vinned mehetsz te nyelvekből is, de a Felvi.hu-n minden fent van részletesen. Ha technikumban ápolónak tanulsz az még gyógytornaszira néha jól is jöhet de a helyedben én inkább bioszos gimiből mentem volna. De lehetetlen nincs csak lehet picit erősebben kell majd küzdeni
2021. márc. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
81%

Nézz/kérdezz utána, hogy az adott technikumban milyen fakultációk vagy más lehetőségek vannak az emelt érettségire való felkészülésre! Ha nincs ilyen, akkor sem lehetetlen megoldani egyénileg, bár jóval nehezebb.


Ha ápolói szakon tanulsz majd, akkor a felsőfokú ápolói képzés szinte biztosan nyitott előtted, és az egy szép pálya, amivel segíthetsz embereken! Sőt, utána van mesterképzés is, lehetsz diplomás ápoló, ami valószínűleg a közeljövőben Magyarországon is egy elismertebb szint lesz. Avagy, ha úgy alakul, még a mentőtisztin is elgondolkodhatsz (a mindennapokban eléggé alulértékelt, pedig elég komoly szak). Ha jó a biológia oktatás a technikumban és te is elég szorgalmas vagy, akkor pedig a gyógytornászi pálya sem kizárt, bár kicsit más, mint az előbbiek.


Ami a pszichológiát illeti, nagyon sok tévképzet él ezzel a szakmával kapcsolatban. Maga a képzés sem egyszerű, az pedig, amíg addig eljutsz, hogy a klinikumban segíthetsz másokon, végképp nehéz. És onnantól sem könnyű, de főleg nem való mindenkinek, nagyon sok minden múlik a személyiségen. 14 évesen még fogalmad sem lehet, vajon számodra megfelelő-e - ne érts félre, ebben semmi lenézés nincsen, egyszerűen csak még bőven alakulsz, mint ahogyan mindenki ebben az életkorban. Ha még pár év múlva is erősen így érzed, akkor érdemes átgondolni és beszélni egy gyakorló pszichológussal erről.

2021. márc. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!