Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemisták!! Tudnátok...

Egyetemisták!! Tudnátok jellemezni azt a szakot/kart ahova jártok?

Figyelt kérdés

Az összes szakra kíváncsi vagyok!

Nagyon örülnék, ha természetesen leírnátok, hogy milyen szakra jártok (akár az intézmény nevét is), mi tapasztalatotok az adott szakkal kapcsolatban, miért azt választottátok és minden egyéb dolgot, amit úgy gondoltok szívesen megosztanátok velem.

Előre is köszönöm a válaszokat:)



2021. márc. 25. 00:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

NKE- Nemzetközi igazgatási.


Szerintem ahhoz képest, hogy elméleti szak, indokolatlanul magas az óraszám (nekem most pl 16 órám van egy héten, ez 16*90 perc, plusz 4 lyukas), és nagyon sok az ismétlés. Van olyan dolog, amit így 4. félévben már viccen kívül negyedjére-ötödjére tanulunk, mert különböző tantárgyak különböző oktatói leadják ugyanazt az elméletet. Nyilván nem az egész szorglami időszak ugyanaz, de sok dolog merül fel többször is, ez egy idő után unalmas.

Pozitívum viszont, hogy félévente 1-2 oktatót leszámítva azért nagy szívatások nincsenek, tehát pl előre tudjuk, hogy mi a tételsor szóbeli vizsgára, tudjuk hány kérdés lesz írásbelin, ilyesmik.


Azért ezt választottam, mert érdekesnek tűnt a mintatanterv, és jók voltak hozzá az emelt érettségijeim, úgy éreztem, itt megtalálom az érdeklődésemet.


Azt gondolom, hogy ide csak az jelentkezzen, aki tényleg az államigazgatásban képzeli el a jövőjét, mert anélkül elég nagy arcraesés lesz, főleg az első év, ami tele van indokolatlan alapozó tárgyakkal. Ja, és itt nem elég, hogy valaki 4 vagy 4,5 feletti átlaggal hozza az egyetemet, valami pluszt is mellé kell rakni, hogy jó helyre kerülhessen be az ember. Ilyen pl a TDK, szakkoli, HÖK, különleges nyelvismeret... Mindegy, csak valamivel több legyen, mint a többiek.

2021. márc. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod;)
2021. márc. 25. 08:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak magyarországi szakokra vagy kíváncsi?
2021. márc. 28. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha van tapasztalatod a külföldi felsőoktatásban arra is kíváncsi lennék:)
2021. márc. 28. 04:56
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

SZTE-n járok anglisztikára.


Én nagyon szeretem a szakot, és szerintem a helyi oktatás is jó. Persze, mindenhol vannak kedvesebb és nem annyira kedves tanárok, ezt sajnos nem lehet elkerülni, de engem a három félév alatt nagy igazságtalanság nem ért, és baráti körömből sem hallottam igazán. Azt nagyon szeretem benne, hogy harmadik félévtől elég szabadon állíthatjuk össze az órarendünket, olyan értelemben, hogy mondjuk el kell végezni három irodalommal kapcsolatos tárgyat, de félévente 5-6 meg van hirdetve, és te döntöd el, hogy melyikeket veszed fel. (Nem csak azt, hogy melyik a legszimpatikusabb, hanem hogy hol a legjobb a számonkérés, hiszen ha választani kell, szerintem mindenki írásbeli vizsgát választ, ahol félév közben tesztekkel pluszpontokat is lehet szerezni, mint egy szóbelit.) A tanárokat már említettem, összesen talán egy volt, akit kifejezetten nem szerettem, de a többiek mind semlegesek vagy rendesek voltak. Annak ellenére, hogy sokan büfének tartják, ahogyan sok másik BTK-s szakot, kell tanulni. Sokat kell olvasni, beadandót írni, prezentációt tartani. Valamint mindenképpen csak az jöjjön ide, akinek utána nem baj, ha mesterre kell mennie. Nem kötelező, viszont mindenképpen ajánlott egy anglisztika, amerikanisztika vagy fordító-tolmács mestert megcsinálnia.


Azért ezt választottam, mert általánosban és gimiben is angol tagozatra jártam, és így nagyon megszerettem a nyelvet, valamint jól is beszéltem. Sokáig féltem magától a szaktól, mert nem tudtam, pontosan mit is lehet kezdeni vele, de egyszer utána néztem, akkor láttam, hogy lehetek vele fordító, és rájöttem, hogy engem egyébként az mindig is nagyon érdekelt.


Remélem, nagyjából mindent leírtam, írj még, ha esetleg van kérdésed! :)

2021. márc. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod;)
2021. márc. 28. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!