Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Szóbeli érettségi tételek.

Figyelt kérdés

Irodalomból a tanárunk az elmúlt hetekben a 20 szóbeli érettségi tételről mondott pár mondatot, segítséget, hogy mit lenne jó elmondani majd a szóbeli érettségin. Akik összes online órán ott voltak megvan nekik mind, viszont, akik nem foglalkoztak vele, nem jártak órára vagyis lesz@rták most nyilván nehezebb helyzetben vannak, mert felelni fogunk a tételekből.


Néhány osztálytársam most tőlem kéri el az összeset.. Gondolom azért, mert eddig ha valamilyen feladatért rám írtak, akkor elküldtem nekik, lehet, hogy kicsit sokat is, de próbáltam segíteni az osztálytársaimnak.


Kicsit túlzásnak érzem, hogy az összes tételt én küldjem el valakinek, azért mert ő lusta volt és nem foglalkozott ezzel.



2021. márc. 22. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:
97%
Én egy mérsékelt megoldást választanék, vagy mindegyik felét-háromnegyedét küldeném el, vagy mondjuk csak az első 7-10-et. Többit oldják meg máshonnan, nem tudok segíteni többet.
2021. márc. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%
Igazad van.
2021. márc. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Legyél hozzá kegyelmes, irgalmas szerintem. Én megkegyelmeznék neki. És még szerintem tök büszke is lennék magamra, hogy én küldem el neki a tételeket és jól szerepelt. Tehát az egy kicsit az sikerem is lenne. Tehát neked most a kezedben hatalmad van, legyél kegyes hozzá; bölcsen használd fel ezt a "hatalmat". Szerintem legyél bölcs, és jóságos. Amúgy meg lehet pl még az is, hogy tudod, ilyen karmikus, mint a mesékben; hogy "Jó tett helyébe jót várj." Tehát nem csak az okozhat örömet neked; ha neki is jól sikerül a felelete; hanem még akár ha kegyes vagy valakivel,még akár vissza is adhatja ezt a sors neked valami pozitívumként. Tehát azt, hogy kegyes voltál valakivel. Lehet, hogy nem tőle kapod vissza, hanem majd esetleg jöhet valami váratlan öröm a sorsban; és akkor lehet, hogy pl ennek a jótettednek, jótékonyságodnak lesz a hozadéka. Mondjuk ne ezért csináld, hanem szerintem pl elég öröm az is, hogy segíthettél neki és jót tettél vele, mert pl normális osztályzatot kapott, ami elfogadható, ami rendben van; és akkor tehát büszke lehetsz magadra; mert ő meg neked lehet hálás. És akkor tehát ez neked egy büszkeség érzetet adhat saját magadra, hogy te milyen jó voltál; te milyen jót tettél vele. (Én szerencsére nem vagyok ilyen helyzetben, nem is voltam; nekem már rég megvan az érettségim.) Amúgy pl mégegy; lehet, hogy az is elég, ha csak a támpontokat küldöd el neki, ha van még annyi idő, hogy felkészüljön önállóan. Pl ha mondjuk nem jövőhét elején lesz neki a felelése; akkor még tudna boldogulni azokkal is; ha csak elmondod a szempontokat. Hogyha pl van rendes tankönyvetek, amiben össze van foglalva a lényegi tanulnivaló egy helyre. De szóval legalább ha azokkal megdobnád , szerintem hálás lehetne; te meg ilyen tök jó adakozó szellem. Amúgy ha pl úgy csinálja a kidolgozást, hogy mindenhez kiír 6-7 fontos dolgot, és csak azokat tanulja meg, akkor szerintem akár 2 nap alatt megoldható a felkészülése; akár tételek nélkül is, de szerintem a kis címszavakat mindenképpen dobd át, hogy melyik témakör mit tartalmaz; melyik tudnivalót kell tudni hozzá.
2021. márc. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!