Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közlekedésmérnöki szak vélemén...

Közlekedésmérnöki szak vélemény? (A többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jövőre fogok érettségizni és a továbbtanulással kapcsolatban sikerült leszűkítenem a lehetséges területeket kettőre: közlekedésmérnökség és közgáz.


Röviden rólam, hogy azért ne kelljen a sötétben tapogatózni:

- Szlovákiába járok gimnáziumba (3 kötelező érettségi tárgy - szlovák, magyar, angol - és egy választható; emiatt kell majd érettségiznem Magyarországon matekból és informatikából, ezekből egyet emelt szinten letenni), lokálpatrióta vagyok

- gyerekkorom óta érdekel a közlekedés, de csak az utóbbi 1-2 évben kezdtem el vele komolyabban foglalkozni, ahogyan az urbanisztikával és a területfejlesztéssel is (önjelölten)

- főként a régió- és a városfejlesztés vonz, de a közlekedést sem szeretném elengedni - emiatt is opció még a közgáz (előbb vagy utóbb mindenképpen) valamilyen hasonló irányban, pl. regionális és környezeti gazdaságtan stb.


Dióhéjban ennyi rólam, most viszont a kérdésemben is szereplő szakról, a közlekedésmérnökiről szeretném kikérni a véleményeteket. Igazából a két hagyományos képzési hely az opció (BME & SZE). Annak ellenére, hogy BP közelebb fekszik hozzám, mint Győr, mégis a Széchenyire húzna a szívem, főként a mintatanterv és a duális képzés lehetősége miatt, szóval így az lesz a legjobb, ha háromfelé szedem szét a kérdéseket:

(Mielőtt kiosztanak, hogy hogy merek ilyeneket kérdezni: nem vagyok retardált, csak tényleg biztosra szeretnék menni, ennél jobb ötletem nincs)


BME&SZE:

- A diplomantul.hu-n láttam, hogy eléggé elcsúszik az átlagos képzési idő a 7 félévtől sok mérnöki szakhoz hasonlóan, gondolom torlódnak a tárgyak. Mire kell odafigyelni főleg (tárgyak, hozzáállás)?

- A matek emelt érettségi tananyaga mennyire fedi le a matek-tárgyak tananyagát, vagyis inkább megéri a matek emelt az informatika helyett, ha sürget az idő? Az emelt matek-tudást jövő nyáron pótolnám, ha informatika emelt lesz.

- Középiskolásként szégyellem feltenni a kérdést, de mégis muszáj vagyok: mennyi tanulás, készülés szükséges a szorgalmi időszakban, akár napról napra? (Az SZE esetében pedig duális képzés mellett). A vizsgaidőszakban ez ugye nem kérdés...


SZE:

- Nagy előnynek tartom a duális képzést, de nem nagyon tudok róla többet, mint ami a tájékoztatókban szerepel. Mennyire teljesíthető? Hogy néz ki a szorgalmi és a vizsgaidőszak mellette? Főleg a Rail Cargo Hungaria-s helyek érdekelnének, amiről azt olvastam, hogy BP-n van intermodális központja, ahol a duálisos hallgatók gyakorlatoznak.


BME:

- Nagyon sok helyen látom, hogy leszólják a KJK-t részben (ahogyan utánanéztem) talán jogosan, ugyanakkor a képzés ellenére azért BME-s diploma egy bizonyos fokkal nagyobb "presztízst" jelenthet. Ezzel kapcsolatosan viszont jól gondolom, hogy az SZE-n végzett képzés + a 3,5 év gyakorlat (duális esetén) talán többet ér a munkaerőpiacon, mint egy friss BME-s oklevél? (közlekszak) Bár ha eljutok a mesterképzésig, akkor azt a BME-n végezném, ebben az esetben ez nem kérdés.

- Egy plusz pont a BME-nek a közlekedési szakkollégium, ami (szerintem) az SZE-s szakkolival szemben mégiscsak erősebb lehet, főleg mert a győri inkább ilyen logisztikai irányba húz elsőlátásra. Erről mi a véleményetek? (Javítsatok ki ha tévedek, tényleg...)


De a fentieken kívül is akármilyen infó, kioktatás is jöhet!


Nagyon szépen köszönöm, ha végigolvastad és azt külön, hogy ha válaszolsz is!


U.I. Nem, nem akarok inkább majd járműmérnök MSc.-re menni, mielőtt megkérdi a kolléga...



2021. márc. 30. 23:21
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Hát én a MÁVnál vagyok, forgalmi üzemmérnök, közlekedésmérnök diplomával 220 nettóért. Gondolhatod, miért bánt akkor ez. Családja se lehet az embernek mávos fizetésből.
2022. okt. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!