Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen lehetőségeim vannak...

Milyen lehetőségeim vannak ilyen téren?

Figyelt kérdés

az a helyzet hogy most megyek 11.be és fakt gyaránt a matematikát választottam!nem vagyok belőle egy lángész vannak részek melyeket csak lassan értek meg, de ezt a tantárgyat kedvelem leginkább szeretek is vele foglalkozni főleg a számtani,algebrai, egyenletes részével.viszont nagyon úgy néz ki hogy alig lesz néhány jelentkező erre a faktra lehet hogy csak én:S!A debreceni egyetem pénzügy és számvitel szakára szeretnék jelentkezni most 380 pont körüli eredményt kellett elérni hogy feljuthasson aki ide jelentkezett.viszont mivel nincs fakt így hát egyre kevesebb az esély hogy esetleg emelt matekkal bejuthassak, és hát nagyon jó középszintű matek érettségit kellene írnom hogy volna esélyem bejutni.Viszont nem tudom hogy ha nem vennének fel akkor mi legyen esetleges OKJ képzés ott is sok fajta pénzügyi oktatás lehet választani mint PL. a mérlegképes könyvelő vagy adótaácsadó vagy vám és pénzügy őr.2 éves ilyen szak utána levelezőn meglehetne próbálni a főiskolát vagy egyetemet?

tehát arra lennék kíváncsi hogy kb. milyen eredményű közép sz. matekot kellene írnom hogy ha lenne valami esélyem a másik választható tárgy a felvételihez a törit választanám!és melyik OKJ képzést ajánlanátok ha mégse vennének fel melyikkel tudok jobban elhelyezkedni?Előre is köszönöm!!


2010. aug. 20. 10:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Pénzügy és számvitel mellé jó OKJ-k

Könyvelő- mérlegképes könyvelő

TB ügyintéző, és egyéb pénzügyi képzések. nézd meg a Perfekt iskola honlapját ők ilynek3et indítanak ország szerte. Biztos találsz kedvedre valót.

2010. aug. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm melyik lenne szerinted a legmegfelelőbb ami most jelenleg keresett? ja és kb milyen érettségit kellene írnom hogy még is felvegyenek a fősulira?
2010. aug. 20. 12:45
 3/6 anonim ***** válasza:

ha jelentkezel matekfaktra, kötelesek indítani;)

Csak kifogásnak mondják hogy kevés a jelentkező stb stb.


Te döntöd el, miből akarsz emelt érettségit tenni. Ehhez az iskolának biztosítania kell felkészítést, ha jelentkezel rá.

2010. aug. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Fősulira nem nehéz bejutni, fizetős szakra már úgy is bejutsz ha van legalább egy hármasod és egy négyesed az érettségidben, a többi lehet akár kettes is.


Nem kell idegenkedni attól hogy fizetsz a főiskoláért, mert az életben úgyis mindenért fizetni kell, vagy ha nem akkor 3x an megdolgozni érte, de akkor már egyszerűbb megkeresni a rávaló pénzt..

2010. aug. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha rámhallgatsz angolból, vagy amit tanultál idegennyelvből teszel emelt szintű érettségit, mert ha megcsinálod akkor már van egy középfokú nyelvvizsgád amit ki is adnak rá, mivel azzal egyenértékű, és ezzel később többre mész mint a matek fakultációddal amiről semmiféle papírod nem lesz vagy ha lesz se számít sehol sem max elismerik hogy szorgalmas voltál kapsz egy piros pontot vagy egy vállveregetést de semmi több!
2010. aug. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hát németet tanulok abból is jó 4-es tanuló vagyok nem tudom hogy menne e az emelt:S
2010. aug. 22. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!