Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit végeznek a pénzügyi/befekt...

Mit végeznek a pénzügyi/befektetési tanácsadók? OKJ-t találtam. Egyetem ilyen téren nincs? Simán elvégzi az ember ezt az OKJ-t, és máris szakértő lesz? 0 gazdasági alapképzettséggel?

Figyelt kérdés
2011. nov. 17. 10:21
 1/5 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy véletlenül rossz kategóriába tettem. Valaki szóljon a moderátoroknak.
2011. nov. 17. 10:23
 2/5 anonim válasza:
56%
Szerintem megpróbálják elszedni az esetlegesen félretett pénzedet...
2011. nov. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
Pénzügy-számvitel szak azért szerintem kell.Vagy valami közgazdász szak(pl most divatos gazdálkodási és menedzsment és kontrolling irányban szakosodni,utána még egy mesterképzés sem árt).Ezek vannak főiskolákon is,nem csak egyetemeken. Utána még van továbbképzési lehetőség.Ha olyan munkahelyre kerülsz(pl valamelyik nagy könyvvizsgáló céghez),akkor ott küldenek tréningekre...Egy okj,az tutira kevés...
2011. nov. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az OKJ sokszor keményebb, mint egy egyetem. Kevesebb idő alatt kell megtanulni iszonyú nagy anyagot. Természetesen a pénzügyi tanácsadók sem a "pénzügyi tanácsadó" tantárgytól lesznek szakértők. Egy halom tantárgy van, ami megadja a gazdasági alapképzettséget. Ugyanúgy van közgazdaságtan, pénzügy mint egy egyetemen. És a vizsga még szigorúbb és durvább is sokszor.

Úgyhogy ne becsüld alá az okj-t.

Az egy másik kérdés, hogy a munkaadók minek örülnek jobban, egy okj-nak, egy egyetemnek vagy mindkettőnek egyszerre.

Küldök egy linket, igaz, ez biztosítási ügyintéző, de sajnos pénzügyit nem találtam hasonlót, keresgetni meg nincs időm. Szóval itt meg tudod nézni, hogy pl. egy biztosítási ügyintéző mennyi tantárgyat tanul:

[link]

Írd be a gugliba a választott OKJ képzés nevét és mellé olyasmit, hogy "modulok" vagy "követelmények", előbb-utóbb találsz olyat, ahol ugyanígy fel van sorolva minden.

2011. nov. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
78%
Hülyeség. Én is pénzügyi tanácsadó vagyok és egyáltalán nem számított h pénzügy-számvitel szokon tanultam egy érettségi is elég hozzá meg el kell végezni még pár külön vizsgát több tízezrekért..
2011. nov. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!