Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetem család, munka mellett?...

Egyetem család, munka mellett? (Többi lent)32 évesen már túl késő?

Figyelt kérdés

32 éves leszek kb mire el tudnám kezdeném az egyetemet. Most szeptemberben kezdem az érettségit estin. Már csak az utolsó évfolyam van amit meg kell csinálnom.

Utána szeretnék tovább tanulni.

Milyen szak van egyetemen amit levelezőin is meg lehet csinálni anélkül hogy az ember belerokkanna?

Szinte mindenre nyitott vagyok, igy bármilyen szakot szivesen meghallgatok.



2021. ápr. 2. 09:38
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy van egy 5 éves lányom is :) Plusz dolgozom is.
2021. ápr. 2. 09:39
 2/27 anonim ***** válasza:
98%

35 éves vagyok, jelenleg első éves egy gazdaságis mesterképzésen. Dolgozom mellette, van egy 5 éves kislányom és egy 2,5 éves kisfiam. Ezt csak azért írtam, hogy nem lehetetlen. A tanulás nem időhöz kötött, hisz a "kötelező" iskolákat már kijártad. Vannak 40-50 éves csoporttársaim is.


Könnyebb szakok: óvodapedagógus, tanító, szociálpedagógia.


Sok sikert kívánok!

2021. ápr. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem a humán egyetemek annyira nem gázak.

Menedzser, közgáz stb. Persze nem jogra kell gondolni vagy orvosira, de persze reál szakon is vannak helyek ahol könnyebb.

2021. ápr. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
a jog és orvosi számomra kilőve azt magamat ismerve túl nehéznek tartom :) a szociálpedagógia az pontosan mit is takar? Köszönöm szépen a válaszokat :)
2021. ápr. 2. 09:54
 5/27 anonim ***** válasza:
98%

2 éve kezdtem 37 évesen, levelezőn. Dolgozom, itthon család, gyerek (kisiskolás).


Pedagógus diplomára hajtok. :)

2021. ápr. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Én 33 vagyok, két gyerekkel, 1 és 5 évesek, dolgozom 8 órában és most kezdem kevelezőn a gazdinfot. Szerintem meg lehet csinálni, és egyáltalán nem késő. Viszont a helyedben a szocpednél némi piacképesebbet választanék. Gazdmen vagy pénzügy pl. Mert annak semmi érteme, hogy szívsz 3 évig munka meg gyerek mellett, aztán keresel nettó 150et.
2021. ápr. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
6-os Nem mindenki azért tanul egyetemen, hogy utána jól keressen, ez sokaknak nem szempont egyáltalán.
2021. ápr. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
73%

Igen, előfordulhat, hogy mondjuk az az álma, hogy valami olyat csináljon, amihez egyetemi végzettség kell, de nem fizet jól. De kötve hiszem, hogy ha a szocped lenne az álma, akkor megkérdezné mi az.


Amúgy szerintem az nettó hülye, aki minimálbéres/bérminimumos munkáért végigszenved egy egyetemet. De ez magánvélemény.

2021. ápr. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
nem a szocped az álmom :) ami engem megfogott mostmár hetek óta az a nemzetközi tanulmányok szak. viszont annyira nem tudom hogy ezt mennyire lehet levelezőin jol megcsinálni. setleg valakinek vélemény? és igen nem szeretnék minimálbérért dolgozni
2021. ápr. 2. 11:19
 10/27 anonim ***** válasza:
90%
Ha jól akarsz keresni, akkor a nemzetközi tanulmányok sem neked való. Akkor informatika, egy-két mérnöki szak, orvosi és esetleg még a gazdasági képzések. Én humán szakon végeztem és tanulok, de sosem volt szempont a kereset és nem ez motivált, hanem maga a terület és a munka iránti érdeklődés. Nem büfészakozni szeretnék, de ez tény, hogy ezekkel a szakokkal sokkalta nehezebb érvényesülni. Döntsd el, hogy neked melyik a fontosabb, a jövőbeli elhelyezkedési és kereseti lehetőségeid vagy a választott tudományterület, szak.
2021. ápr. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!