Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek milyen irányba...

Szerintetek milyen irányba lenne érdemes lépnem?

Figyelt kérdés

Jelenleg egyetemen tanulok viszont egy olyan képzésben ami túltelített, már így is túlkínálat van ezekből a diplomásokból a munakerőpiacon. Ettől függetlenül nagyon jó lehetőségeket kínál a képzettebbeknek, de ez azt jelenti, hogy diploma után ha nem annyit szeretnél keresni mint egy betanított munkás, akkor még alap valami szakképzés, szakvizsga, legalább egy idegennyelven szaknyelvi nyelvvizsga, esetleg jó kapcsolati tőke ami nekem nem lesz mert egyszerűen nem az erősségem a kapcsolatépítés. Ezzel eddig nincs is baj, elég jól teljesítek a suliban talán reális esély van rá hogy jól képzett szakember leszek jól fizetett állással, viszont az a fentiek tükrében még 8-10 év, és akkor nettó 300-400k körüli fizetéssel számolhatok, ami önmagában nem rossz viszont ahhoz képest mennyit kell tanulni érte annyira nem is sok, főleg ha azt nézzük amíg eljut odáig az ember addig korlátozottan keresőképes, majd diploma után még jellemzően évekig aprópénzért dolgozhat.


A lényeg, hogy én érettségi után hét évet elbaltáztam az életemből. Ha 10 évvel számolunk akkor már 35 évesen jutnék el oda hogy legyen elég gyakorlatom, és megfelelően képzett legyek egy jól fizető álláshoz.

Nem tudom megéri-e, nagyon elbizonytalanít, nem 35 évesen akarok elkezdeni megtakarítani és felépíteni az életemet. Éppen ezért erősen gondolkodom rajta, hogy egy rövidebb képzésre váltok nem is feltétlen egyetemi képzésre csak valamire amiből hiány van és jól lehet keresni vele. Egyetemi képzésben még megfordult a fejemben valami nyelvi vagy gazdasági irány esetleg, de azok is elég népszerű szakok, nem tudom milyen kilátásai vannak az embernek egy akármilyen alapképzéssel, és a matek sem volt az erősségem bár hülye sem voltam belőle. A szuper versenyképes mérnöki, természettudomány vagy informatikai képzések nálam kizárva, ha úgy éreztem volna hogy menne akkor most biztosan azt tanulnám.


Tudom vannak fizikai munkát igénylő szakmák, amikben szintén szakemberhiány van de olyan munkát szeretnék amit majd 50, 60 évesen is tudok csinálni anélkül hogy belerokkannék. Mellesleg, ha gáz ha nem, nincs érzékem a műszaki dolgokhoz, vagy barkácsoláshoz sem.

De valami versenyképes OKJ képzés esetleg? Egy CNC programozói mennyire éri meg, illetve mennyire teljesíthető egy átlag ember számára? Vagy egy könyvelői? Minden ötlet, tapasztalat érdekel. De hangsúlyosan azok a tapasztalatok amik az átlag kilátásairól tudnak valamit mondani, mert bármilyen szakmával bejöhet valakinek az élet ha ügyes, de tegyük fel én csak egy átlagos szakember leszek.

Vagy adott esetben szerintetek érdemesebb lenne egyetemen maradnom és kivárni a végét, mert végülis lehet már friss diplomásan is kapok egy jó állást? Van erre is példa. Még én sem döntöttem el hogy otthagyom, ez csak amolyan visszatérő gondolat.

Bocsi hogy hosszú lett, köszi előre is a segítséget, tanácsokat.



2021. ápr. 7. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
H*lye vagy, ha kimaradsz az egyetemről egy OKJ-ért. Nem írtad hányadéves vagy. De ez az egész 50 soros írás a szememben csak magyarázkodás, hogy miért nem akarod végigcsinálni. Ha még csak első éves vagy, akkor hagyd ott, de ne egy OKJ-ért. Ha meg már a felénél tartasz, csináld végig!
2021. ápr. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igaza van az első válaszolónak!

Just do it!!!

2021. ápr. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja, leírtam esetleg miért nem akarnám végigcsinálni. Hülye meg az aki nem érti amit olvas. Senki nem írta hogy én mindenképpen egy OKJ képzésért akarom otthagyni. Elsősorban az érdekelne ki milyen alternatívát ajánlana váltás esetén, nem kell hogy OKJ legyen. Engem leginkább a pénz érdekel, és szeretném minél hamarabb elkezdeni az életem és gyakran úgy érzem egyik szempontból sem az a legelőnyösebb amit most csinálok. Ezért gondoltam kérdezek, hátha kapok pár jó ötletet. Ha csak hülyézni tudsz/akarsz akkor inkább hívd fel valamelyik rokonodat.
2021. ápr. 7. 15:37
 4/7 A kérdező kommentje:
2# Lehet így is mondani hogy maradjak az egyetemnél. Köszi.
2021. ápr. 7. 15:39
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt akarják közölni, hogy egy diplomával mindig jobban el tudsz helyezkedni, mint egy okj-s képzéssel. Csináld meg az egyetemet, még ha most nem is látod az értelmét, mert a jövőben kifizetődőbb lesz. A könyvelői okj-s képzések sem rosszak, de úgy tudom elég komoly pénzt elkérnek érte. Attól függ mit tanulsz az egyetemen, ha úgy látod, hogy nem fogsz vele sokra menni, akkor válts, de ha van rá esély, csak elbizonytalanodtál, akkor maradj az egyetemen, sokan kényszerülnek munkára, hiába tovább szeretnének tanulni, mert a családi körülményeik nem megfelelőek.
2021. ápr. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, egyelőre én is erre jutottam, köszi. Én sem a jó családi körülményeknek köszönhetően tanulok, már rég nem szülőkkel élek ezért is nehéz ez a hosszú képzés. De ezt a félévet mindenképpen érdemes megcsinálnom, aztán nyáron nyugodtabban átgondolom. Én is szeretnék hinni benne hogy jobban el tudok helyezkedni majd a diplomával, és az már csak egyéni hóbortom hogy a presztízse miatt is fontosnak érzem, csak hát pont a nem túl piacképes diplomásoktól hallom hogy jobban jártak volna egy jól fizető szakmával.
2021. ápr. 7. 20:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Minden jót kívánok neked a továbbiakban!
2021. ápr. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!