Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME mérnökinformatikus szakról...

Sofi_ kérdése:

BME mérnökinformatikus szakról vélemények?

Figyelt kérdés

Mennyire nehéz bekerülni, utána benn maradni? Ötös vagyok fizikából és matekból is, de félek hogy ez nem jelent majd semmit az egyetemen, nehezen fog menni. Hogyan tudnék esetleg készülni rá? Milyen az egyetem színvonala, hangulata?


Előre is köszi a válaszokat:)



2021. ápr. 7. 15:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem ha ennyire vágod, akkor fölösleges izgulni.
2021. ápr. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Meg fogod utálni magad, és nem lesz semmilyen szociális életed, ha nem figyelsz rá. Rohadt sokat kell tanulni, és van, hogy semmi sem sikerül, nagyon sokat kell szenvedni azért, hogy túléld. De állítólag megéri :D

Remélem, mert én is ezt csinálom :D

Kérdezz nyugodtan róla!

(Remélem kapom majd a mínuszokat és a leszólásokat, de hát egyszerűen így gondolom...)

2021. ápr. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Egyetemen tényleg nem nagyon számít, hogy hanyas tanuló voltál. De nem azért mert lehetetlen lenne átmenni pl esetedben inkább a matekból, hanem itt már tényleg a szorgalom számít. Azért az elmondható, hogy egy jó képességű gimis 0 szorgalommal is képes ötös lenni matekból. Egyetemen ez már más.


Egyet tudok javasolni. Ne nagyon gondolkozz ezen a nyáron, hogy milyen nehéz lesz meg stb.. (szerintem simán felvesznek, ha ötös tanuló vagy). És szerintem nem kell készülni rá. Jó ha egy emelt matekkal érkezel szerintem egy ilyen szakra (vagyis tanterből elnézve) de ha nem emeltezel, akkor sincs gáz. Próbálj meg sokat pihenni a nyáron, barátokkal lenni, bulizni stb... A diákoknak szerintem a fele azért bukik ki egyetemekről, mert egyszerűen "kiégnek" és onnantól már semmi motivációjuk nem lesz a tanulásra.


Szóval tényleg nyáron pihend ki ezt az egész érettségis témát és próbálj meg minnél kevesebbet gondolni, hogy majd mi lesz. Ha mégis nagyon akarnál előre készülni, akkor a matekinget javaslom +ha lesz ilyen augusztus végi matek felkészítő.

2021. ápr. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
54%
Ami egyetemen jól jön az a klikkesedés.
2021. ápr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A hozott eredmények (fizika és matek érettségi) sajnos tényleg keveset számítanak, nem mutatják meg előre, hogy a szakot mennyire fogod bírni, stb.


Ha nagyon érdekel az informatika ugye ezen a szakon mérnöki megközelítéssel (ez az első félévekben sok, sokaknak lelombozó tárgyakban nyilvánul meg), akkor hajrá! Még így is lesznek nehézségek, de ha nagyon szeretnéd és odateszed magad, akkor túllendülhetsz rajtuk és az aránylag kevés végzett hallgatók között lehetsz (több mint 50%-os lemorzsolódás).

Színvonalasnak színvonalas, a magas elvárások szerintem a presztízsből is adódnak és fordítva. (aka miért ne lenne irreálisan nehéz a képzés, ha már a “legjobb” egyetemen vagy).

2021. ápr. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

A BME-s szakok eléggé tanulósak. Az, hogy gimiben ötös voltál (hacsak nem voltál emelett OKTV helyezett stb.) nem sokat mond el arról, hogy mennyire bírod.

Rendszeresen érdemes tanulni, mert akkor marad meg elég a fejedben, akkor nem cseszed el a zárthelyit, hogy meglegyen a gyakorlati jegyed, és akkor lesznek épkézláb vizsgajegyeid.

Kampánytanulással is lehet teljesíteni, de az kockázatosabb, és nem ad jó alapot későbbre. Ha rendszeresen és tisztességesen tanulsz, az viszont könnyen a magánélet rovására megy, de az egyensúly megteremthető, és mindenképpen érdemes, hogy ne csak tanulás, de csajozás(/pasizás) is legyen bőséggel ebben a 4-6 évben. Viszont bizonyosan nem lesz időd 2-3 hobbira, legfeljebb egyre.

2021. ápr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
18%
Kicsit bohócos, villanyon vagyok jelenleg, viszont nem tudják megcsinálni a villanyos programozási feladatokat. Ha átható tudást akarsz, menj villanyra, ha kicsit lite-osabb bme-s villamsorménöki diplomát akarsz, akkor minfó
2021. máj. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%

Nem mondom, hogy butthurt mérnökinfós vagyok, de... :D

Programozásból jóval kevesebbet tanulnak a villamosmérnökök, a két szak nem ugyanaz, ne keverjük őket össze! Az, hogy kifogtál néhány szerencsétlenebb infót, nem jelent semmit.

A szakok nehézsége nagyjából megegyező, amiből az egyik szakon kevesebb van (infón pl. hardveres ismeretek, villamosmérnökin prog vagy matek), abból a másikon több. Nézd meg vik.wiki-n, hogy mik a tárgyak, a legtöbbnél jegyzetek is vannak fent, gyakran véleményeket is írnak, ez alapján próbálj dönteni :)

2021. máj. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Amúgy, ha van kérdésed, nyugodtan írj, másodéves infós vagyok, talán tudok tanácsot adni. A nyarat tényleg próbáld meg kiélvezni, esetleg programozást tanulgass (C-vel kezdtek, aztán C++, később Java, majd C#). A középsulis ismereteid analízis1-hez nem jönnek rosszul, de nem fedik le a teljes tárgyat. Deriválást, integrálást próbáld nem elfelejteni, úgy kicsit könnyebb dolgod lesz. Első félélvben sorozatokkal, sorokkal, komplex számokkal és deriválással foglalkoztok majd. :)


A másik matekos tárgy a bevezetés a számításelméletbe, elég sokszínű, itt bele tudsz nézni ( [link]


Fizika nekünk nem túl nehéz, az tényleg középiskolás anyag, ne aggódj rajta.


Próbálj rendszeresen tanulni, matekinget szívből ajánlom és fontos, hogy ismerkedj, legyen egy-két baráti köröd. A VIK-es diploma mindig csapatmunka, gyakoriak az együtt tanulások, egymás korrepetálása, a közös szenvedés, aztán a jól megérdemelt ZH/házileadás utáni ivászat/játék, ne maradj ki ezekből, nagyon megkönnyítik majd az életed.


Gólyahétre érdemes elmenni, nagyon okosan van kitalálva, akarva-akaratlanul is ismerkedni fogsz, de nem kínos, tényleg lehet élvezni.

2021. máj. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!