Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME mérnökinformatikus szakról...

Sofi_ kérdése:

BME mérnökinformatikus szakról vélemények?

Figyelt kérdés

Mennyire nehéz bekerülni, utána benn maradni? Ötös vagyok fizikából és matekból is, de félek hogy ez nem jelent majd semmit az egyetemen, nehezen fog menni. Hogyan tudnék esetleg készülni rá? Milyen az egyetem színvonala, hangulata?


Előre is köszi a válaszokat:)



2021. ápr. 7. 15:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
44%

Már hogy lenne nálatok több matek? 😁

Programozásból annyi a különbség, hogy villanyon már nincs prog3, vagy kódolástechnika.

A mérnökinfó egy villany lite.

2021. máj. 7. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

UI.: Csak hogy alátámasszam az állításom:

Az infós tárgyak közül csak a programozást tudod akkreditáltatni villanyon.

Villanyról infóra elfogadnak mindent a digiten kívül

2021. máj. 7. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Rendben, ha szükséges van a felsőbbrendűség érzetére, csak nyugodtan, nem szeretném szétspammelni a kérdést vitázással.


Véleményem, a munkaerőpiac és az előadók/tanárok/dékán szerint nem ugyanaz a villamosmérnöki és mérnökinformatikusi szak, de a kérdező majd eldönti mit szeretne. :)

2021. máj. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
60%
Ilyen két szék között a padlóra szak. Sem nem rendes villamosmérnök, de nem is rendes programtervező informatika. Egy kis ez, egy kis az. Ahhoz képest viszont túl nehéz, szivatnak. Nem mennék ide. Helyette a programtervező informatika szakot nézegesd, vagy a rendes villamosmérnököt.
2022. jún. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

A saját tapasztalataim alapján többet vett el a szakmai életemből, a magánéletemből meg főleg, mint amennyit adott szakmailag. A közösségi életnek sosem voltam ott nagy rajongója, a közösséget irányító emberek mentalitása számomra ott baromi ellenszenves volt... Voltak kis körök, akiket megkedveltem, de az máshol is lett volna. Tanulmányilag viszont...


Nézd, én jó képességű, szorgalmas ember vagyok és minden objektív okom megvan ezt gondolni, de amit ott kellett teljesítenem, az egyszerűen nem volt kifizetődő és azóta sem az. A szakma szerteágazó és a végén mindenki egy apró szeletében fog ténykedni, a képzés teljes tudásanyagának egy részletét használva. Mégis mindent azonos hangsúllyal tanulunk, gyakran azokat a dolgokat is, amiket úgyis elfelejtünk, amint kilépünk a teremből és amiket később úgyis Google segítségével érünk és érhetünk el a munkánk során. És az elavult dolgokat is, amik mára csak a funfact szintjén vannak, tényleges hasznuk nincs. Ezzel alapvetően nem lenne baj, de azzal, hogy mennyire pontosan kell mindent tudni ahhoz, hogy egyáltalán átmenj egy tárgyon, azzal igen. Nekem 3.5 évem a tárgyaim teljesítésére ment el, nem is volt időm, kapacitásom, hogy arra fordítsak figyelmet, amivel majd foglalkozni szeretnék. Nem volt időm tapasztalatot szerezni, szerettem volna TDK-zni, de abból sem lett semmi, mert nem akartam csúszni. Sokan mondják, hogy a bme-s diploma így meg úgy, de az az igazság, hogy annyira mégsem differenciál ám. És akinek volt ideje tapasztalatot szerezni és a csupasz diplomán kívül mást is csinálni, már előrébb volt nálam, legyen akármilyen papírja, akárhonnan.


Ha neked belefér színtisztán erre 3 és fél év, menj nyugodtan, de én mai fejjel biztos nem oda jelentkeznék már.

2022. aug. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Sziasztok! Jó képességű,4-5-ös átlagú gimis fiúnak milyen fősulit ajánlanátok?

BME-t néztem,de amiket írtatok róla,nem biztos hogy ezt szeretném.

Ráadásul 499 volt a ponthatár,nem biztos hogy össze jön annyi.

Nyelvek érdekelnek,matek,infó,csak sajnos utóbbiból nagyon gyér volt eddig az oktatás a gimiben.

2023. aug. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonymousreview60 ***** válasza:

Az emberi nyelvekkel nem érdemes foglalkoznod a felsőoktatásban, mert:

1. A mai fizetések mellett amúgy sem mész tanárnak.

2. x < 20 éven belül nem lesz ember általi fordítás, legfeljebb műfordítás. Sőt, tolmácsolás sem. Tegnap a Pirex-ben egy nő kinyökögte, hogy számlát kér, de nem értette a magyar választ, hogy ahhoz mi kell. Ezután bemondatta a telefonjába az eladóval a szöveget, ami fordított. Aztán a nő a pultra tette a kért adóigazolványt és az útlevelét. Egy 50-es ukrajnai nő volt.


Nézzél szét nem BME-n is a téged érdeklő szakok vonatkozásában.

2023. aug. 31. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!