Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Idén Corvinusra (gazdmen,...

Idén Corvinusra (gazdmen, ANA) körülbelül hány pont fog kelleni?

Figyelt kérdés
Tavaly 427 pont kellett, idén szerintetek elég lesz 426 pont?

2021. ápr. 8. 11:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Tavaly nagyon alacsonyak voltak a ponthatárok, úgyhogy inkább ne csak azt az évet nézd, hanem a többit is és akkor kapsz egy reálisabb öszképet.
2021. ápr. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt nem lehet innen kiszámolni, de simán felmehet a pontszám 440-re is, és szerintem fel is fog menni.
2021. ápr. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Tavaly (részben) azért ment le a ponthatár, mert 400 főt vettek fel államira, míg az azt megelőző években 250 főt. Idén minimum 500, de akár 600 főt fel fognak venni a hivatalos felvételi tájékoztató alapján.
2021. ápr. 8. 13:48
 4/27 A kérdező kommentje:
Miért emelkednének a ponthatárok (főleg ~13 ponttal)? A tavalyi évfolyam félig kész nyelvvizsgákra (csak írásbeli/csak szóbeli) megkaptak a teljes többletpontot, emellett semmilyen külső ok nem zavarta a felkészülésüket, az utolsó két év (11., 12. osztály) számukra hagyományos módon zajlott le, kivéve az utolsó 1,5 hónap. Az utolsó 1,5 már csak az ismétlésről szól, új anyag nincs, azaz az összes új anyagot hagyományos formában tudták elsajátítani, ismétlésnél még előny is, hogy mással nem kellett foglalkozniuk. Bárkit megkérdezel, a tavalyi évfolyammal sokkal elnézőbbek voltak a tanárok (részben személyes tapasztalat alapján).
2021. ápr. 8. 13:53
 5/27 A kérdező kommentje:
Az idei évfolyam semmilyen kedvezményt nem kapott, az utolsó két tanítási év jelentős része online zajlott, sokkal nagyobb bizonytalanság vett körül mindent (például mindenki arra számított, januárban visszamegyünk, aztán mindenki arra, hogy majd februárban). A vírushelyzet jelentősen rosszabb volt az őszi érettségiknél és az idei tavaszi érettséginél, mint a tavalyi tavaszi érettségiknél (körülbelül hatszor olyan rossz az adatok alapján). 11. végén (március 16.-június 15.) szinte alig volt online óra, házi se túl sok, ezt a nyári szünet követte, így gyakorlatilag a tanulók életéből 5,5 hónap eltelt tanulás nélkül az utolsó két évben. Ősszel az előrehozott érettségikre, osztályozóvizsgákra kellett koncentrálni, hiszen azokat eltörölték, valakiknek nyelvvizsgára is, mert azokból is töröltek el. Így az emeltre való felkészülés áttolódott januárra. Tavaly elmaradtak a szóbelik, de az sokkal kevésbé jelentős (szerintem) a ponthatárok szempontából, főleg magasabb (pl. 425) ponthatároknál.
2021. ápr. 8. 14:02
 6/27 A kérdező kommentje:
Példa arra, hogy szerintem miért számít kevésbé a szóbeli elmaradása: 427 pont az duplázva két 82%-os emelt érettséginek felel meg. Az előbb leírtak miatt idén szerintem átlagosan legalább 5%-kal rosszabbul sikerülnek az írásbelik. Azaz mondjuk 82%-os helyett 77%-os írásbeli. Ha valaki 77%-os íresbeli mellé megcsinál egy 85%-os szóbelit, akkor 79%-os az érettségije. Két 79%-os emelt 416 ponttal egyenlő.
2021. ápr. 8. 14:07
 7/27 A kérdező kommentje:
+ a tavalyi (2020. május) érettségik az utóbbi évek legkönnyebb érettségijei voltak (azokból a tantárgyakból, amelyek számítanak gazdmenre). A legtöbb ember 11. osztály végén érettségizik idegen nyelvből, a tavalyelőtti (2019. május) angolérettségi az egyik legkönnyebb angolérettségi
2021. ápr. 8. 16:20
 8/27 anonim ***** válasza:
Értem. Nos, az idei gimnáziumi felvételiktől is hasonló trendet várt volna az ember, e helyett a felvételi nehéz volt, a pontok elszálltak, úgyhogy a tavalyi évből nem vonnék le semmilyen következtetést.
2021. ápr. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
+ idén se lesz szóbeli.
2021. ápr. 9. 09:29
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a tavalyinál több pont fog kelleni, de a tavaly előttinél kevesebb. Idén több a jelentkező. Igaz, hogy a gazdmen helyeit is növelték, de a szakot összevonták több másik szakkal (kermark, hr, tv), ezért az azokra jelentkezők is a gazdmenre jelentkeznek.


Le lehet pontozni, de szerintem 426 ponttal elég valószínűtlen, hogy felvennének.

2021. ápr. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!