Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Idén Corvinusra (gazdmen,...

Idén Corvinusra (gazdmen, ANA) körülbelül hány pont fog kelleni?

Figyelt kérdés
Tavaly 427 pont kellett, idén szerintetek elég lesz 426 pont?

2021. ápr. 8. 11:41
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Erre a 4 szakra (gazdmen, kermark, hr, tv) tavaly összesen 695 főt vettek fel, idén 700 helyet hirdettek meg. Tavaly összesen 1101-en jelölték első helyen valamelyiket, idén 1176-an. Szóval szerintem emiatt nem fog különösebben megnőni a ponthatár, ráadásul idén 390 000 forintról felment 450 000 forintra a költségtérítés/félév. Tudom, hogy a felvételi tájékoztatóban külön hirdetik meg az ,,állami'' és költségtérítős helyeket, de ha a költségtérítős nem telítődik meg (ami szinte biztos, hiszen 200 helyet hirdettek meg költségtérítősre, tavaly összesen 79 főt vettek fel a 4 szakon együttesen költségtérítősre), akkor azokat a helyekkel kibővítik az államira jelentkezők közül felvettek számát.
2021. ápr. 10. 16:36
 12/27 A kérdező kommentje:
Emellett a turizmus-vendéglátásra, emberi erőforrásokra jelentkezők jelentősen rosszabbul teljesítenek a felvételin az adatok alapján. Példa (2020 májusi felvételi): turizmus-vendéglátásra az első helyen jelentkezőknek a 40%-a ért el 425 pontot. Gazdálkodási és menedzsmentre az első helyen jelentkezőknek 70%-a ért el 427 pontot.
2021. ápr. 10. 16:41
 13/27 anonim ***** válasza:

Tehát ugyanannyi embert vesznek fel idén, mint tavaly. Egyébként kifelejtettem az agrármérnököt, az kb. 40 fő szokott lenni, így picivel csökken a felvettek száma. A jelentkezők száma viszont pont, hogy valamennyivel nő.


A tandíj a kérdés szempontjából irreleváns, úgyis szinte mindenki Corvinus ösztöndíjjal tanul és arra alapozik, viszont az üres költségtérítéses helyekre nem vesznek fel Corvinus ösztöndíjasokat, így az szintén teljesen irreleváns a kérdés szempontjából. Nem tudom, hogy ezt miből gondoltad.


Kizártnak tartom, hogy idén csökkenne a ponthatár tavalyhoz képest, akár egy ponttal is.


Mielőtt megint fejtegetnéd, hogy rosszabbak lesznek az érettségi eredmények: nem lesznek. Minden évben ezzel spekulál valaki, aztán 2-3 %-os ingadozásnál sosincs több, az is véletlenszerű. Az írásbeli érettségi gyakorlatilag egy IQ teszt, szóbeli meg nem lesz.

2021. ápr. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Azért gondolom, mert tavaly gazdmennél 200 helyet hirdettek meg ,,államira'', 100 helyet költségtérítősre, végül 399 főt vettek fel államira, mivel 36-ot tudtak csak felvenni költségtérítősre, és a többi szak költségtérítős helyeit se tudtak feltölteni. A Corvinusnak most (részben) az az érdeke, hogy minél több hallgatót felvegyenek, hiszen alapítványi mivoltuknál fogva eldönthetik, hogy hány ember kap ösztöndíjt a 3. félévtől (ergó nem 3,0-as átlag kell, hanem 3,8-4,0-es). Ezért minél több embert vesznek fel, annál több ember fogja fizetni az ösztöndíjt a 3. félévtől, hiába kell több ember tanulmányát finanszírozni az első két félévben.
2021. ápr. 10. 17:16
 15/27 A kérdező kommentje:
Szerintem írásbelinél a matekon, infón és a törinél a rövid kérdéseken kívül a felvételi tantárgyak nagy része jobban gyakorlásra/lexikális tudásra épül, mint IQ-ra.
2021. ápr. 10. 17:24
 16/27 A kérdező kommentje:
Ha 426 pont szerinted valószínűleg nem elég, akkor legalább hány pontra mondanád, hogy valószínű?
2021. ápr. 10. 17:28
 17/27 A kérdező kommentje:
Tavaly 33 agrármérnököt vettek fel, és 351 volt a ponthatár, szóval szerintem ez a tényező szinte irreleváns.
2021. ápr. 10. 17:41
 18/27 anonim ***** válasza:

A matek és a töri érettségi pont az a két érettségi (középszinten), amelyek leginkább IQ teszt jellegűek. A töri esszé is az. Ha megnézed a pontozást, akkor látszik, hogy a pontok kb. 60%-a hozható csak abból, ha helyesen írsz, csinálsz három bekezdést és kiírod a forrás lényegét. Mellé leírsz valami tök nyilvánvaló történést az +10%, a maradék csak az, amit valóban tudni kell, de az atlaszból szintén sok dologra lehet következtetni. A matek szintén alapvető logika plusz a függvénytáblázat helyes használata. Az infóhoz valóban kell rutin. Emelt szinten már nyilván bonyolultabb mind.


A 14-ben leírt ösztöndíjjal kapcsolatos dolgok nagyon nem így vannak. Ha érdekel, le tudom írni pontosan, hogy hogy működik a Corvinus ösztöndíj rendszere, de a hallgatók kb. 90%-a ugyanúgy bent fog maradni végig az ösztöndíjasként. Ennek szimplán az az oka, hogy elég könnyű elérni a 3,8-as átlagot. Hogy jobban értsd, a medián 4,3-4,4 körül szokott lenni a G karos szakokon.


A tavalyi 400 felvett fő nem azért volt, mert feltöltötték az önköltséges helyeket. Már előre mondta nagyon az egyetem, hogy kétszer annyi hallgatót fognak felvenni, mint előtte. Szerintem a felvin csak szimplán nem írták át a 200 főt 400-ra.

2021. ápr. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Érettségiknél én a matekra, infóra, törinél a rövid kérdésekre értettem, hogy IQ-ra épül. Ez a 6 felvételi tárgyból csak 2,5, de infóval nem sokan felvételiznek gazdmenre/kermark/hr/tv. Törinél szerintem az esszéknél a forráshasználat jobban épül lexikális tudásra, mint kompetenciára.


Azon, hogy 4,3-4,4 a medián nagyon meglepődtem, akkor ebben az esetben tényleg nem lehet nehéz a 3,8-4,0-es átlag.


Az online nyílt napon azt mondták, gazdmenre 600-700 főt szeretnének felvenni, akkor például ha költségtérítősre csak 50 főt tudnak felvenni a 200 meghirdetett helyből, akkor is csak ~500 főt vesznek fel államira?

2021. ápr. 10. 19:25
 20/27 anonim ***** válasza:

Igen, ha a költségtérítősre csak 50-et tudnak felvenni, akkor is csak 500-at vesznek fel az államira.


Amit a nyílt napon mondanak, azt - egyetemtől függetlenül - oszd el tízzel mindig.

2021. ápr. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!