Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha tanárképzésre jelentkeztem...

Ha tanárképzésre jelentkeztem és felvesznek, tudok olyan szakpárra váltani, amit nem jelöltem meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Végzős vagyok, jelentkeztem magyar-angol tanári szakra, de úgy alakult, hogy ezt már nem érzem annyira önazonosnak, ezért nem szeretném ezt tanulni. Az lenne a terv, hogy ha felvesznek, váltanék magyar-töri szakpárra inkább, csak az a baj, hogy ezt egyáltalán nem jelöltem meg. Így is tudnék váltani vagy meg kell várni az őszi felvételi időszakot? Vagy a nyári pótfelvételi is opció ebben az esetben?

Nagyon kétségbe vagyok esve, mert félek, hogy valami visszavonhatatlan rossz döntést hoztam.

Akinek van tapasztalata ebben/ tanárképzésben tanul és tud tanácsot adni ezzel kapcsolatban, az legyen szíves írjon ide vagy privátba. Előre is köszönöm!

18/L



2021. ápr. 10. 11:15
 1/3 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudsz váltani, mert az egy másik szak. Vársz egy évet. Még mindig sokkal jobb, mint fölöslegesen elhasználni az államilag támogatott féléveket vagy olyan szakot végezni, amit nem is akarsz igazán. (Pótfelvételire csak akkor mehetnél, ha a rendes eljárásban nem vennének fel sehová és ott amúgy is csak önköltséges van.)
2021. ápr. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, úgy tudnál váltani, hogy az első évet lehúzod magyar-angolon, aztán utána átjelentkezel magyar-törire, így a magyarral tudnál tovább haladni, a történelmet viszont elölről kell majd kezdened.
2021. ápr. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk képzés alatt tudsz váltani, tehát 1 v. 2 félévet lehúzol azzal, amivel felvettek és akkor kérvényezheted, hogy az egyiket leváltod másra (jelen esetben az angolt törire).


De ez végül is nem biztos, hogy rossz így. Lehet belekezdesz a magyar-angolba és megszereted az angolt mégis :D elvégre valami oka volt, hogy oda adtad be.

2021. ápr. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!