Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnöki szakról lenne...

Gépészmérnöki szakról lenne néhány kérdésem!?

Figyelt kérdés

1. Kinek ajánljátok ezt a szakot?

2. Melyik egyetemet ajánljátok?

3. Milyen szakiranyok vannak?

4. Ezekben a szakirányokban mivel lehet foglalkozni az egyetem után?

5. Mennyire nehéz bejutni és bennmaradni?

6. Mennyi lehet a fizetésem gépészmérnökként?

8. Melyik szakirányt ajánljátok?


Bocsi a sok kérdésért...:)



2021. ápr. 18. 17:02
 1/2 anonim ***** válasza:

1) Elsősorban azoknak, akiknek a fizika a barátjuk, és akik a praktikus dolgokban sem elveszettek (matatnak, szerelnek). Vagy legalább a kettő közül az egyik.


2) Szerintem a BME-ÓE-ME hármas valamelyikét érdemes választani (lehet, ezért kapok majd hideget-meleget).


5) Bejutni könnyű, bennmaradni jóval nehezebb.


A többi kérdésre nem válaszolnék, mert korai. Szakirányt majd akkor tudsz választani, ha vannak kellő alapismereteid. Hiába gondolod most úgy, hogy márpedig belőled géptervező lesz, lehet, hogy annyira megtetszik a hőtan, hogy kalorikus irányba mész tovább. Szóval inkább várj még, majd meglátod, melyik irány fog meg - na, azt érdemes választani!

2021. ápr. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Vodafonelive ***** válasza:

1. Bárki aki műszaki szakot akar tanulni, a top3 igazi műszaki szakok egyike.

2. Ha nagyon ügyes vagy és nagyon okos illetve szorgalmas a BME, mert kb. minden van és jó szemléletet ad a jövőben. Persze a felfogóképességedtől is függ, lehet valaki egyetemen virágzik ki igazán. Én nem ott végeztem.

3. Igazából nagyon sok szakirány van. Van vagy 8-10 darab az ország különböző szegletében, ebből a BME-n van a legtöbb elérhető szakirány 7-8 kb.

4. Én épületgépészt végeztem, sok lehetőség van vele, pl. tervezés/rajzolás, kivitelezés, műszaki ellenőrzés, sales, support, üzemeltetés, karbantartás és még sorolhatnám és ez csak erre a szakirányra érvényes, mint lehetőség, de pályaelhagyó ként is jól el lehet helyezkedni ezzel a papírral.

5. Szerintem egyeteme válogatja. Egyik iskolát sem kell alábecsülni, mert még a gyenge iskolából is ki lehet esni. :)

6. Kezdőként a bruttó bérminimum az 210-220 ezer forint, ami nagyjából nettó 139-146 ezer forint, vidéken innen kezdesz és ez megy feljebb, Budapesten ennél többet kapsz kezdésnek, nagyjából a bruttó 350 ezer forinttól felfele plusz a feketézés, ha olyan a munkahely.

7-8. A szakirányos dolgot nagyon nehéz megválaszolni. Ezt neked kell eldöntened mi az ami tetszik vagy mi az amerre mondjuk a haverok/barátok/barátnő is megy aztán együtt vagy más irányon de csinálod. Ha van kérdés nyugodtan írj, én PTE-n és most már SZIE/MATE-n(létesítmény msc-t) végeztem, de utóbbit nem ajánlom, egy kalap ****, ha a papír kell arra mondjuk tökéletes...

2021. ápr. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!