Corvinus vs BGE?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek a fent említett egyetemek közül melyik diplomája ér többet kereskedelem és marketing szakon?


Tudom, hogy eleve egy sokak által "értéktelen" szak diplomájáról beszélünk, szóval akik így fogják fel, azoktól úgy kérdezem melyik egyetem adja a két "értéktelen" közül az egy fokkal mégis értékesebbet?


Értékes alatt egyébként azt értem hogy melyikkel lehet könnyebben elhelyezkedni és munkát találni, melyik éri meg jobban. Illetve ha inkább más egyetemeket javasolnátok ezen szakkal kapcsolatban minden tanácsot szívesen fogadok:)



2021. ápr. 18. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Egyértelműen Corvinus.
2021. ápr. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A Corvinus valamivel többet ér, de a BGE sem vészes. A szak pedig nem értéktelen, hanem a modern gazdaság egyik vezető szakja, amely átfogja a termékfejlesztéstől kezdve az árképzésen keresztül az ügyfélélményig, értékesítési csatornákig, logisztikáig stb. stb. a gazdasági tevékenységek egy nagyon jelentős értékteremtő részét. Nem véletlen, hogy Amerikában ez a de facto legértékesebb gazdasági szak.
2021. ápr. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
97%

Egykutya...

Valamikor a Corvinus “elit” egyetemnek számított, de ma már nincs jó egyetemnek számító intézmény az országban...

Az ELTE, SZTE, meg a Semmelweis ami egyes szakokkal be tud kerülni a top 500-as rangsorokba, a Corvinus ugyanúgy 1000+. mint a BGE.


Ettől még ugyanúgy el lehet helyezkedni mindkettővel, ha jó szakember vagy...


De ez még rohadtul nem az a szint ahol az egyetemek rangsora alapján fognak mérlegelni a munkáltatók...

Itthon.


Külföldön meg pont egyformán ismeretlen mindkettő...

2021. ápr. 19. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igazuk van az előző válaszolóknak.


Úgy amúgy nagyon releváns véleményt nem fogsz kapni itt.


Max statisztikákat nézz. Pl idén BGE-t sokkal többen tették első helyre jelentkezéseknél mint a Corvinust.

De ez sem olyan, hogy most ez miatt biztos jobb a BGE.

Én szerintem oda menj, amelyik jobban tetszik, nincsen rossz választás. Mondjuk gondolom (ha most felvételizel) nem voltak olyan jó nyiltnapok.

2021. ápr. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!