Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaság és pénzügy-matematika...

Gazdaság és pénzügy-matematikai elemzés osztatlanszakról mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Még érettségim sincs, egyébként... De majd a jövőben, a PhD lenne a cél, akár külföldön. Amihez ugye nem árt hogyha ötös lesz a diplomám és a tanulás mellett még OTDK helyezésre is futja az energiámból...


Mindenképpen közgazdasági szakra szeretnék menni, az egyik lehetőség a fent említett szak, ami matekosabb (ami számomra előny, mert amúgy matematika szakon is gondolkodtam)... A másik lehetőség pedig hogy először elvégzem az alkalmazott közgazdaságtan bachelort, majd már mesterre kimegyek külföldre, vagy ha ez nem jön össze, akkor itthonról választok egy mesterszakot (közgazdasági elemző pl.).


Ez nagyban függene attól, hogy a gazdaság és pénzügy-matematikai elemzés osztatlanszaknak milyen a színvonala, milyenek vele a kilátások, mert például Felvi.hu-n nincs “végzés utáni kilátások” rész, ennél a szaknál... Na meg amúgy sem találok nagyon erről információt, véleményeket.



2021. ápr. 20. 03:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az összes közgazdász szak közül ennek a legjobbak a kilátásai. Relatív friss szak, de az MNB már most kapkod a jövőbeli végzettekért. Én más szakra, sőt másik karra járok, de mindenki között az a hír járja, hogy messze lekörözik a legtöbbünket a kilátásaikkal.
2021. ápr. 20. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
92%

Ez jelenleg a legjobb közgazdász szak Magyarországon, konkrétan a gazdasági szakok Ferrarija, ha ezt elvégzed, simán dolgozol vele a wall streeten, a legjobb tanácsadó cégeknél, befektető cégeknél, illetve multiknál egy csomó érdekes és értékes munkahelyen (stratégia, üzleti befektetések, startup és innováció menedzsment, csak hogy néhányat mondjak). A cégek kb. térden állva fognak könyörögni, hogy őket válaszd.


A szak hátulütője, hogy nehéz (úgy értem: tényleg nehéz, kb mérnöki / orvosi egyetemi szint), régi elavult könyvekből tanítanak és sokan nem is túl jól. A jó hír viszont az, hogy kb minden fent van a YouTube-on, ha meg akarod érteni azt, amit a tanártól vagy az 1983-as kiadású (!) tankönyvből nem sikerült...


Összefoglalva az egyik legjobb szak ma Magyarországon, nemzetközi karrierhez is tökéletes, menj bátran!!


Felvi.hu-t felejtsd el, nevetséges.

2021. ápr. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a legjobb döntés, ami az egyetemi képzéseket illeti!
2021. ápr. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!