Melyik jogi egyetemre a "legegyszerűbb" bejutni? (Jöhet a fizetős illetve államilag támogatott is)

Figyelt kérdés

2021. ápr. 20. 11:13
 1/2 anonim ***** válasza:
97%

Ne ez alapján válassz, az már régen rossz 🙃 Nem bekerülni nehéz, hanem bent maradni.

De hogy a kérdésre is válaszoljak, oda, ahol a legkevesebb a ponthatár. Jellemzően vidéki egyetemeken fizetősön 300 alatt van

2021. ápr. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
13%
Mindig a jelentkezők száma, minősége dönti el a ponthatárokat, pár éve az állami pl. Miskolcon volt a legmagasabb 470 körül valahol. Önköltséges meg rendszerint annyira alacsony, hogy csak a hülye nem jut be, de ez kb. majdnem minden szaknál így van. Amikor én felvételiztem 5 éve, minden jogi egyetemen az állami 465 pont körül volt, az önköltséges az Eltén már 390-nél megvolt. Ha veszed a fáradságot, akkor felvin vissza tudod nézni táblázatosan valamerre. Egyébként, a Károli a leggyengébb egyetem, gondolom oda a legkönnyebb bejutni is, Győr még hasonló. De, őszintén, amikor majd munkahelyet választasz, a kapcsolatok lesznek a döntőek, és nívósabb egyetemen jobban találsz ilyet. Lehet nagyon távolinak tűnik az önfenntartás meg karrier, de hidd el, nem azalapján kell szakot meg egyetemet választani, hogy mi hol a legkönnyebb.
2021. ápr. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!