Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt német és angol érettségi...

Emelt német és angol érettségivel hova mehetnék egyetemre, milyen szakmában tudnék elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 21. 12:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Angol-német tanári szakpár.
2021. ápr. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%

És ezen kívül milyen tantárgyakból vagy még jó?


Ha csak a nyelvek, akkor bölcsészkar, ahogy az 1-es is írja.


Ha megy a töri-matek is, akkor közgáz, vagy nemzetközi tanulmányok.

2021. ápr. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%
Miből vagy még jó, mi érdekel? Ismerősöm pszichológiára ment ezekkel, de játszhat még bölcsészkar, gazdaságtudományok, közszolgálati szakok, informatika, jog... Attól függ, merrefelé szeretnél menni. Ha csak ezek mennek, akkor bölcsészkar vagy tanári, és bölcsészkar után fordító.
2021. ápr. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A pszichológia érdekel, biológiából szerintem elég jó vagyok meg magyarból is, bár az nem igazán olyan tárgy ami nagyon érdekelne, viszont angol-német faktom van.


3-as, pszichora felvették úgy hogy 2 nyelvből emeltezett?

2021. ápr. 21. 13:43
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológia esetében nem biztos, hogy jól jársz két emelttel. Érettségi tárgynak csak az egyik fog beszámítani, tehát a másikért plusz pontot sem fogsz kapni. A másik érettségi tárgyad pedig mindenképp biosz, magyar, töri vagy matek kell, hogy legyen. Igazából mindegy az is, hogy milyen szinten, csak a plusz pontok miatt csinálnak többen két emeltet. Persze ötödik tárgynak oké a másik nyelv, csak lehet, hogy jobban lehúzza az érettségi átlagot, mint egy közép tenné.

Én is érettségiztem mindkét nyelvből, igaz németből csak középszinten. Másik emelt tárgynak én a törit választottam, és bár nem bántam meg, mert szerettem, de egyáltalán nem volt hasznos pszichológiára. A biológia sokkal hasznosabb ilyen szempontból, de nehezebb is jóra megírni (legalábbis nekem az lett volna).

Ha van valami kérdésed a pszichológiáról, írj nyugodtan! :)

2021. ápr. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Melyik egyetemet lenne érdemes nézegetnem pszichoval kapcsolatosan?
2021. ápr. 21. 13:59
 7/12 anonim ***** válasza:
37%
Attól függ, hogy a mondjuk fontos-e a helyszín, melyik egyetem szimpatikus... Pesten az ELTE-n, a Károlin és a Pázmányon lehet pszichológiát tanulni. Vidéken Szegeden, Pécsen, Debrecenben és Szombathelyen.
2021. ápr. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Pszichológián belül engem nagyon megfogott a kriminálpszichológia, viszont azt nem tudom, hogy erre külön szakosodnom kellene majd, vagy hogy tudnék az lenni?
2021. ápr. 21. 14:15
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
8: azt alapképzésben nem fogsz tudni tanulni.... De lehet, hogy még mesterben sem, csak utána, PhD tnaulmányok keretében...
2021. ápr. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon nincs valódi kriminálpszichológia képzés. Igazságügyi klinikai szakpszichológus lehetsz, amihez kell az 5 év egyetem, aztán 4 év klinikai szakképzés, és utána jöhet csak az igazságügyi szakképzés. De ők nem teljesen azt csinálják, amire szerintem te gondolsz (Gyilkos elmék és társaik). Itt már voltak hasonló kérdések, ezeknél nézd meg a válaszokat (bár írnak hülyeséget is néhányan, például a pszichológia + kriminológia kombót):

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..

Kriminálpszichológiára még amúgy a liverpooli egyetemet szokták javasolni, mert ott van ilyesmi mesterképzés, de nekem erről semmi egyéb infóm nincs, úgyhogy sajnos nem tudok benne segíteni.

2021. ápr. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!