Lehetséges 30 nap alatt megtanulni a Villanszerelést írásbelire?

Figyelt kérdés

Történt egy aprócska baki.Tavaly november fele mivel megszűnt a gyakorlati hely(munkahelyem). Nem tudtam folytatni a felnőttképzést. Viszont nemrég a tanárom megkeresett hogy mivel nem számoltam le még a online oktatás miatt megvagyok. A gond az hogy igazából szeptembertől novemberig semmit se vettünk... szóval keménmy egy év minusz van se elmélet se gyakorlat...

No de! Most május 19 írásbeli. Lehetséges 3 és fél hét alatt annyit megtanulni hogy meglegyen a 40% írásbelin? Mikre kellene figyelnem és miket kellene főleg tanulnom?A szóbeli elmarad de a gyakorlat meg lesz tartva. A gyakorlati része még nagyjából menne is szerintem ha nem egetverőt kérnek mert 4 évet dolgoztam segédmunkásként. Örülnék tippeknek és tanácsoknak hogy miket tanuljak és mire figyeljek. Életmentő volna ha 3 fél hét alatt fel tudnék még készülni rá.



2021. ápr. 22. 05:24
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

El lógtad az online,oktatást mert azt hitted nem lesz számon kérés,elszomorítalak.

Nem lehet megtanulni !

2021. ápr. 22. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem ha kivannak dolgozva a tételek bár gondolom nincs. Meg ha komolyan neki ülnél tanulni akkor meglehetne.


De nem is értem... Mi az h nrm számoltál le? Gyakorlatnál ilyen nincs... Vagy az iskola ad helyet vagy neked kell keresni. Feltêtelezem egyik se történt meg az oktatást meg kibekkelted.


Szóval így a válasz nem.


Ha mêgis sikerülne ne dolgozz benne, mert sajna egyre több az ilyen kontár mint te h megvan a papírja de fingja nincs mit csinál... Az áram meg nem játék

2021. ápr. 22. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem ellógtam csak a ország másik felén dolgoztam mást. miután megszünt a munkahelyem ami a gyakorlati helet adta abban állapodtunk meg hogy nem folytatom erre meg kapom a kérdést a tanártól hogy megyek-e vizsgázni vagy sem. Mert még bent vagyok a szakmában mivel a online oktatás miatt senkit sem buktathatott meg. A előző év tudása megvan nagyjából de a idei év ami a gyakorlaté lett volna az nem. Segédmunkásként meg 4 éve villanyt szerelek. Megmutatták mit hogy kell kötni és csinálni és perfekt megy. csak papírom nincs róla és nagyjánál nem is tudom mit csinálok pontosan csak megteszem azt amire gyakorlaton megtanítottak. A elmélettel van főleg a bajom a ellenállás számítás meg a hasonló számításokkal. +/- a műszaki rajz készítéssel. Ha úgy vesszük gyakorlaton még át is mennék ha olyat kell amit családi házak vagy iroda házakban esetleg a ipari környezetben. Dolgoztam olyanokkal akiknek volt papírja vagy hamis papírja és értem és láttam is milyen majmokat rúgdostak át. Hozzájuk képest engem kedveltek a villanyszerelők mert hamar megtanítottak mindenre. Csak papírom nincs. Meg a elmélet része ködös. Szóval ha a gyakorlat része megy a kötések meg egyebek. Így lehetséges ha csak a írásbelire kell készülnöm?
2021. ápr. 22. 06:31
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Na akkor ha perfekt megy / menne akkor nem írtad volna ki a kérdést.


Tehát sok mindent nem tudsz. Kötések meg egyebek ez kb a szakmai tudás 10%-a.


Nem tudom nektek szokták-e mondani hogy ha tudod az elméletet akkor a gyakorlatot is meg fordítva.


Ha perfekt tudod akkor le is tudod írni h mikor mit miért csinálsz ...


Magyarul kakáltál az egészre és most várod innen a csodát...


Én nem ismerlek meg gyanítom h valami sántít de én mindig azt mondom ha annyira perfekt vagy le is tudod írni, segged van neked is és gyakorizás helyett tanulj.


Ha nincsenek a tételek kidolgozva akkor kezd azzal.

2021. ápr. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 vantel ***** válasza:
58%

Simán menni fog!

Ha mégsem,hát majd legközelebb.

2021. ápr. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Magyarázat van,mentség nincs !
2021. ápr. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

Az egyetlen tipp az, hogy legyenek meg a kidolgozott tételek. Anélkül kb. lehetetlen, de legalábbis nagyon húzós és olyan agyat kíván, ami olyan, mint a szivacs (szívja fel a tudást).


Ezt a kontár lesz dolgot hagyjuk, nem attól lesz valaki rossz villanyszerelő, hogy kettesre vizsgázik le... Elmegy gyakorlatra, lesz munkahelye, majd ott fogja ellesni a szakmát a kollégáitól.

2021. ápr. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Forognak a neten feladatlapok, elmúlt vizsgákról, azokból képet alkothatsz, miket kell tudni. Például:

[link]


Én nem állok be az értelmetlenek közé feleslegesen tépni a bagólesőt, ezek rendkívüli idők, beleestél, mint ló a gödörbe, esetleg kis szerencsével jól alakulhatnak a dolgok Viszont a vizsga után, ha sikerülne, pótolhatod a tanulást. Tanulni, azt aztán van mit a villanyszereléshez.

2021. ápr. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én egy hét alatt végeztem el az orvosit... kétszer. Tehát biztos lehetséges!
2021. ápr. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!