Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz egy rendőri/orv...

Mennyire nehéz egy rendőri/orvosi/jogászi egyetem elvégzése?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemrég elkezdtem a továbbtanulási lehetőségeimen gondolkodni. A fent felsorolt 3 szakma érdekel, viszont... Sajnos nem vagyok a legjobb magoló. Nem arról van szó, meg tudok tanulni dolgokat, de csak akkor ha megértem. Sokszor előfordul, hogy olvasok valamit ami nem érdekel, nem tudok rá figyelni, vagy nem értem. Elolvasok belőle 20 oldalt és azon kapom magam, hogy egy szavat nem fogtam fel/nem emlékszem rá. És nem vagyok benne biztos, hogy így érdemes egy orvosi vagy jogászi egyetemnek nekikezdeni. Nem vagyok rosszt tanuló, de a legjobb sem az osztályban. Nem mondom, hogy ezek a szívem szakmái, mert akkor nem is gondolkodnék, most csak tanácsot kérek tőletek. Aki hasonlóan van a tanulással mint én, és esetleg már elvégezte valemelyiket a fentebb említett egyetemekből, mit tud tanácsolni? Mennyire lenne nehéz dolgom ilyen egyetemeken? Előre is köszönöm mindenkinek, és szép estét!

2021. ápr. 24. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Mindhárom magolós.


Orvosin anatómia van ezerrel az első pár évben.

Jogon rengeteg jogszabályt szóról szóra oda-vissza tudni kell.

A rendőrinél szintén kell ismerni a hatályos jogszabályokat, én is meglepődtem, de a párom oda jár és rengeteg "üres adatot" (értsd, nincs logika benne, hogy miért úgy van, csak úgy van) kell megtanulni.

2021. ápr. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Nke-n is van magolás rendesen. Jogszabályok, btk főleg, ott nagyon ott kell lenni fejben. Fejből kell tudnod mikor mit csinálhatsz és hogy, egy adott szitut egyből le kell vágnod, helyes intézkedéssel.
2021. ápr. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
bizony nagyon sok magolás mindegyik
2021. ápr. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
Bármilyen egyetemre mész, kelleni fog a magolás is, sok anyagot tanulsz meg, olyat is amire nem lesz szükséged, ezt el kell fogadni, ilyen az egyetem. Azt gondold át, hogy mivel szeretnél foglalkozni hosszútávon és ne az alapján dönts, hogy mi a megúszósabb, hisz minden egyetemi szakon lesz olyan tananyag ami nem biztos, hogy érdekel, de le kell vizsgáznod mert csak akkor kapod meg a diplomád, amivel elhelyezkedhetsz.
2021. ápr. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Szia!

Abban egyetértek a #4-sel, hogy ne feltétlenül egyetemet válassz már rögtön az elején, hanem először inkább szakmát. Miben tudod elképzelni magad a jövőben? Tudod, milyen életük van a végzetteknek a diploma után? Az egyetemet nyilván el kell végezni, ami hatalmas lépés, amihez kell a motiváció és talán a magolás is, de ha utána nem tudsz úgy elhelyezkedni, hogy elégedett legyél, mit sem számított az egyetem.


Aztán írtad, hogy nem vagy benne biztos, hogy a felsoroltak egyáltalán az álomszakmáid e. Sokszor nem is tudjuk, mennyi lehetőséget számításba se vettünk, mert nem is tudunk néhány nem felkapott szakról vagy nem mélyedünk el bennük. Ajánlom, hogy légy nyitott, nézelődj, kérdezősködj (akár itt a Gyakorin, ahogyan most tetted :), akár ismerősi körben), a felvi.hu-n sok szakirányt megnézhetsz, íme a link hozzá: [link] , valamint nem tudom, merrefelé laksz, de az egyetemi nyílt napok sokat segíthetnek a választásban, ezekről az egyes egyetemek honlapján/esetleg Facebook oldalán tudsz tájékozódni. Szerintem legközelebb úgy szept. környékén lesznek, de ebben nem vagyok biztos.

Nem baj, ha cikáznak a gondolataid irányok között, az a lényeg, hogy a végén úgy helyezkedj el, hogy azzal elégedett legyél (és meg tudj élni belőle).


További reflektálás: nem gondolom, hogy az, hogy valaki "jó tanuló" vagy "rossz tanuló" (nyilván nem a minden tárgyból bukdácsolókra gondoltam, bár ők is találhatnak nekik kedves szakmákat, mi is lenne velünk, ha mindenki orvos meg jogász akarna lenni...) sokat számít, HA érettségire és a felvételi tárgyakra össze tudja kapni magát és jól megírni őket. Szóval tök jó, ha "közepes" tanuló vagy, semmi gond nincsen vele, ne aggódj emiatt. Ha érettségire, emelt(ek)re rendesen felkészülsz, bárhová bejuthatsz, a motiváció a kezdőlöket.


Hogy a kérdésre is válaszoljak: minden egyetemen előfordulhatnak olyan tárgyak, anyagok, amik nem fognak érdekelni, csak kellenek a diplomához.

Mivel nem ismerem mindhárom szakot, kettővel kapcsolatban csak azt tudom mondani, amit hallok másoktól: igen, valószínűleg kell magolni. Az orvosi ismeretében pedig kijelenthetem: ilyen nagy mennyiségű anyagot ilyen rövid idő alatt megtanulni nagyon nehéz úgy, hogy magolás egy csepp se legyen benne. Nyilván sok mindenben van azért összefüggés, ami logikára/előző tudásra is épül, de... muszáj seggelni, hogy mindened meglegyen.

VISZONT, ha olyan szakot választasz, ami valóban érdekel, talán kevesebb tárgyat fogsz "selejtesnek" érezni, és azoknál meg ott lesz a cél, hogy a diploma miatt csak összeszedem magam és leteszem a vizsgát/megírom elfogadhatóan a zh-t/stb.


Remélem, valamennyit tudtam segíteni vagy valaki okosabb lesz nálam és nem tartja meg magának a gondolatait.

Illetve bocsi, hogy ilyen hosszúra sikeredett, remélem, azért nem lett nagy zagyvaság.

Hajrá!

2021. ápr. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem számítottam volna ilyen jó válaszra ezen az oldalon :D. Felnyitottad a szemem, hogy ahelyett h hol mennyit kell tanulni arra koncentráljak, hogy mi az amit egész életemben csinálni akarok. Mondjuk így még inkább el vagyok veszve, de biztos kitalálok valamit, amíg oda kerül a sor. Köszi a választ és szép estét!
2021. ápr. 25. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!