Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért vannak túl sztàrolva a...

Miért vannak túl sztàrolva a mérnök és orvos egyetemi szakok? 18/F

Figyelt kérdés

Kb az összes tanár nálunk hanyatt vágódik ha meghallja hogy xy orvosi egyetem, mérnöki szak, BME-re megy a többit meg kb akik véletlen se akarnak ilyen szakon tanulni meg le vannak sajnálva. Értem én jól keresnek ez tény de aki a fizu miatt akarja ezt tanulni az valószínűleg ki fog bukni mert nem lesz elég motivációja.

A tapasztalom eddig hogy kb aki nem a BME re vagy BGE re megy arra már lesajnàlva tekintenek.

Miért lett ezek a szakok/ egyetemek divatok?

Félre ne értse senki nem szólom le tisztelem ezeket a szakmákat csak csomó ember divatból megy és túl van ajnàrozva.


2021. ápr. 27. 08:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek túlsztárolva, de egy 5 vagy 6 éves osztatlan mester nyilván ad egy presztízst. Nem mindegy honnan van a diplomád, vannak sztereotípiák és életed végéig az az egyetem lesz benne a diplomádban, ahol végeztél.

Egyébként én soha nem tapasztaltam, hogy lesajnálták volna a tanárok azt, akik nem mérnöknek vagy orvosnak akarnak menni.


Senki nem megy divatból, mert ha nincs mögötte tudás, akarat és kitartás akkor nem lehet sem egy orvosit sem egy mérnökit megcsinálni.

2021. ápr. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%

Mert az ő tudásuk az egyik legértékesebb.

Orvosin legendásan sokat kell tanulni, ezért nagyon megbecsült. Meg persze a felelősség miatt is. Ez a szakma mindigis létezett és mindig nagyon fontos volt. Tiszteletre méltó, ha valakinek van olyan elszántsága, hogy sok évig ennyit tanuljon, majd segítse az emberiséget. Ismert szak, mindenki tudja, hogy van ilyen és hogy mit csinál, ezért kerül sokszor szóba.


A BME mérnöki szakok legendásan szivatósak. Egyébként pedig kell hozzá matek, infó és fizika tudás, nem is akármilyen szinten. (VBK-n biosz és kémia is) Ha valaki ilyen szakot el tud végezni, akkor nagyon jó agya van. A diploma pedig értékes. Ráadásul ez is híres szak, sokan ismerik és nem teljesen ismeretlen, hogy mik a kilátások utána.


Megválaszoltam a kérdésed?

Nekem is lenne egy: te milyen szakokat tartasz annyira, hogy sztárolva legyenek?


Természetesen vannak más értékes szakok is, de ahhoz hogy sztárolva lehessenek sokak által, ismernie kell sok embernek, hogy mégis mi az és mik a lehetőségek vele.


Egyik kedvenc példám a matematikus szakma. Baromi jó, rengeteg a lehetőség vele, nagy a kereslet stb, mégis nagyon népszerűtlen a diákok körében, mivel senki nem tudja, hogy mit lehet vele kezdeni.

2021. ápr. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én nem mondtam hogy lenézem csak szerintem egy sport vagy vendéglàtó szak is ugyanannyira értékes attól mert nem ember életeket ment. De én egy szakot se sztárolok hanem legyen mérvadó elsősorban az hogy szeretei e az illeto nem az hogy a társadalom lenézi e és azoknak akarjon megfelelni.

2021. ápr. 27. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!