Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen az ápolói képzés?

Milyen az ápolói képzés?

Figyelt kérdés
Most fogok érettségizni, és terveznék tanulni ápolónak Debrecenben, de nem tudom hogy működik pontosan ez, és hogy a férfiak mennyire kelendőek erre a posztra. Én leginkább szeretek emberekkel foglalkozni/közöttük lenni. Engem az érdekelne mennyire nehéz a képzés, mennyi idő, és mik a tapasztlatok? Az is érdekelne, hogy aki a szakmába dolgozik, neki mi a tapasztalata?

2021. ápr. 27. 20:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha az ápolás és betegellátás szakra gondolsz, akkor 4 év legalább a képzés, de ez 1-2 félévvel meg szokott csúszni, úgyhogy számolj rá 5 évet. Viszont a Debreceni Egyetem ezen képzése Nyíregyházán van, úgyhogy nem tudom pontosan mire gondolsz.


A DE-n három féle szakirány van, sima ápoló, mentőtiszt és szülésznő. Mentőtiszt szakirányon elég sok fiú van, a többin nem jellemző, de ez nem jelenti azt, hogy hátrányod származna a nemedből adódóan.


Mivel emberi életek lesznek később a kezedben, ezért ahhoz igazodik a szak nehézsége, anatómiát szinte orvosis szinten tanítanak és egy csomó más tárgyat is. Bár az első évben még mindenki ugyan azt tanulja már első évtől külön-külön szakirányok vannak.

2021. ápr. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
69%

Szia!


Szoc. gondozo es apolo vegzettsegu vagyok. 3 eves kepzes.


Ha ferfi vagy, nagy valoszinuseggel te leszel akihez futnak az emelgeteseknel, mert mert keves a ferfi, a nok meg nem birnak mindent. Egyebkent ugyanaz var rad, mint a nokre, az elobb emlitetten kivul. Mint szakma, konnyen talalsz munkat.


Utolag azt mondom, hogy nem veszes, de amikor csinaltam, voltak idonkent sirogorcsok, hogy uristen, ez nekem nem megy.


A gyakorlati helyeink idosek otthona, egy masik, csotanyos idosek otthona, hajlektalanok otthona, idosek klubja, korhaz,hazi segitsegnyujtas. Igazabol ami idonkent a sirogorcsot okozta, az a klinikum, anatomia, kortan, geriatria, gerontologia... mindez egy tanarnotol, aki pocsekul tanitott.


A hanyas kozeli reszet az okozta, hogy bizony vannak olyan szekletek, amiktol konnybe labad a szemed es muszaj kifutnod, de akkor is meg kell csinalnod a pelenkazast. Lesznek erdekes, es szomoru dolgok... mint az, hogy a korhazi gyakorlaton a 109-es szobaban ott sikoltozott a fajdalomtol reggeltol ki tudja meddig az egyik ellatott, Kati neni, aki derektol felfele egesi serulesek boritottak. Nem mindennapi pedig, amikor latod, hogy egy ferfi apolo a belgyogyaszati osztalyon kesztyu nelkul pelenkaz, aztan nem mos kezet. Vagy az se mindennapi, hogy a demens bacsi mar megint kiszall az agyabaol es kiskutyakent huzza maga utan a kateterzacskot. Utolag a xar emlekek is orok elmennye valnak. Xd Sokszor tele az ember (nemletezo) toke az egesztol, akkor is ha szereted az idoseket, az embereket, segiteni masokon.


Az sem mindegy, hol tanul az ember. Eloszor egy nagyobb iskola kerultem, ahol lelkileg ripityara tortek az osztalytarsak, a tanarok se voltak mintapeldanyok. Az elso nyari gyakorlatomon pedig eletem legnagyobb megalazasat kaptam. Aztan egy kisebb iskolaba, ahol meg is lett a szakma, es kiderult, hogy csak az elozo hely volt a rossz, lehet azt maskeppen is. Sok megprobaltas volt, de mindenki segitokesz volt es senki nem alazta a masikat, es nem aumz egeszsegugy negativ oldalat lattam, nehany kivetellel, de az is olyan, hogy zero kezmosas a belgyogyaszatos ferfitol, akit mindenki utal az osztalyon.


Sajat velemeny, szerintem ildomos masik szakmat is majd csinalni emelle. En nem ebben szeretnek elehelyezkedni, es a hatam-derekam fel is mondana a sok emelgetestol a szolgalatot idosebb koromra. Ferfiaknal meg mindenhol azt latom, hogy oket hivjak nagyreszt az emelgeteseknel, ami kicsit is nehezebb, minden atultetesnel. Zsigerbol voltak akik mondtak, keressem meg Xy-t, hogy Ilonka nenit at kell ultetni a furdetoszekbe... nem piskota.


19/l

2021. máj. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!