Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Germanisztika vagy angol-német...

Germanisztika vagy angol-német szakos tanár?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Szerintetek melyik képzésre lenne érdemesebb jelentkeznem?Jó a nyelvérzékem,szeretem az angolt és a németet,nyelvvizsgáim is vannak.Viszont nem tudok dönteni a 2 nyelv között ezért gondolkodom a tanári képzésen is.Esetleg a tanári végzettséggel még dönthetek úgy,hogy inkább tolmács szeretnék lenni?

Köszönöm a válaszokat!



2021. máj. 5. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
25%
gimnasztika inkább
2021. máj. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem,hogy a germanisztikás diplomával lehetnék tanár nyelviskolában?
2021. máj. 5. 13:31
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Germanisztikán német irodalmat és nyelvtant fogsz tanulni. Nyelviskolába általában elvárják, hogy legyen pedagógusi képzésed. Beszélni egy nyelvet nem ugyanaz, mint tudni, hogyan kell megtanítani másoknak.
2021. máj. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyelviskolában lehetsz. Ott nem elvárás a tanári diploma-tapasztalatból írom.
2021. máj. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mit szeretnél és mi érdekel. Én anglisztikás vagyok és azért választottam az anglisztikát, mert akkor azt gondoltam nem szeretnék tanítani és akkor nem igazán volt olyan tárgy, ami ugyanannyira érdekelt volna. A képzés során volt pár nyelvtanulással-nyelvtanítással kapcsolatos órám és elkezdtem korrepetálni angolból, így utólag elgondolkoztam a tanárin is. Viszont most már nehezebb váltani, mert a képzés során van átjárás a kettő között (magyarul, ha elmész az egyik képzésre és közben kitalálod, hogy inkább a másikat szeretnéd, akkor válthatsz), de utána már nehezebben tudsz mozogni. Ebből a szempontból a tanári talán jobb, mert azt elvégezve még ugyanúgy elmehetsz a tudomány irányába is vagy ugyanúgy mehetsz tolmács és fordító mesterre is, ha nem szeretnél tanítani. Fordítva már nehezebb, tehát ha alapszakosként kitalálod, hogy tanítani szeretnél, akkor azt nehezebb megoldani és költségesebb. Nyelviskolában, cégeknél, táborokban stb. egyébként alkalmaznak tanári végzettség nélkül, magánórákat is adhatsz és a gyakorlatban amúgy előfordul az is, hogy a közoktatásban is foglalkoztatnak (ez nem törvényes, de ez van). Viszont, ha te tanári képesítést szeretnél szerezni, akkor gyakorlatilag ugyanúgy 5-6 évet kellene tanulnod még (nagy részét önköltségen) hacsak nincsen tanárképes minorod (alapszakon kell minort - egy másik szak "lebutított" változata - vagy specializációt választani és ha a minorod tanári szakként is megfeleltethető, akkor a 3 éves alapszak után átmehetsz tanárira és ott még két évet ráhúzol és kész). Vagy lehetsz egy szakos tanár, ha elvégzed a germanisztika BA-t és az MA-t, majd még egy tanári MA-t.


A germanisztika tulajdonképpen történelem, filozófia, nyelvészet (ez amúgy elég sokrétű és nem "nyelvtan", hanem van ebben minden pl. hangtan, dialektika, kultúratudomány, interkulturális kommunikáció, fordítás stb. és az alkalmazott nyelvészet például a nyelvtanítással is foglalkozik, nyilván az adott képzéstől függ, hogy ott mit és hogyan tanítanak), irodalom, kultúra stb. A tanári pedig anglisztika (ami ugyanaz csak pepitában) + germanisztika + ugye a pedagógiás tárgyak és a gyakorlat. Szóval azért van különbség.

2021. máj. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!