Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Atomfizikusok! Mennyire nehéz...

Atomfizikusok! Mennyire nehéz az egyetem?

Figyelt kérdés

2021. máj. 7. 20:35
 1/3 Mojjo ***** válasza:
100%

Nem nyüzsögnek az atomfizikusok ezen az oldalon :) Pár fizikusunk ugyan van, de nem túl aktívak.

Én pár évet jártam az ELTE TTK fizikus szakjára (nem elírás, akkoriban még osztatlan képzés volt, nem fizika BSc-vel indította a tanulmányait az ember). Nem mostanság volt, ehhez mérten vedd relevánsnak a leírtakat.

Én speciel nem vagyok egy zseni, nincsenek kimagasló képességeim, nem vagyok és soha nem voltam a matematika ördöge stb stb. Nagyjából tanulás nélkül egy négyes-ötös szintet tudtam hozni egy teljesen átlagos gimnáziumban a reál tárgyakból. Fizikus szakon az egyetemen viszont tanulnom kellett rendesen és kőkeményen. Én ezért is nem végeztem el: számomra teljes embert kívánt, amit egy idő után, egyébként puszta érdeklődésből/hobbiból megszerezni kívánt másoddiplomának, anyagi okokból nem tudtam megengedni magamnak.

Viszont amíg toltam a szekeret, addig az ment is. A teljesen átlagos képességeimmel sem kellett soha pótvizsgára mennem, szerintem hármasnál rosszabb osztályzatot soha nem kaptam. Szóval ennek megfelelően, ha van egy kis reál-érzéked, akkor még ha nem is vagy zseni, akkor is meg lehet csinálni, ha beleraksz elég időt és energiát. Viszont arra készülni kell, hogy azt kőkeményen bele kell rakni.

Ha jobb képességeid vannak, akkor persze ennek megfelelően kevesebb gőzzel is el lehet végezni - de akkor meg azért érdemes minden energiádat ebbe pakolni, hogy el is érhess valamit a szakkal.

2021. máj. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én speciel ismerek atomfizikust, de nincs első kézből tapasztalatom. Nekik nem nehéz, legalábbis nem nehezebb, mint más mérnöki szakok itt, de mindketten jó képességűek is.
2021. máj. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. máj. 8. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!