Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan döntsek? Mi lenne a...

Hogyan döntsek? Mi lenne a legmegfelelőbb nekem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jövőre fogok érettségizni, és nem tudom, hogy merre tovább. Erősen művészi beállítottságú vagyok, verseket írok több éve intenzíven, oda vagyok a színházért és az irodalomért, több hangszeren játszom, énekelek, sokat agyagozom és festek. Nagyon érdekelnek a bábok, az animáció, illusztráció, tánc, a nyelvek jól mennek, szeretem őket. (Franciául és angolul tudok jól.) A pszichológia, fordítás szintén izgat, de ha elképzelem magam 10 év múlva, azt látom, hogy szabadon utazok, tapasztalatokat szerzek, és hasonló művészlelkekkel alkotok. Nem tudom, hogy merre tegyem meg az első lépést, mert tényleg minden érdekel, és ezekhez van érzékem, csak nem vagyok kiváló, őstehetség. Ha az egyikre fókuszálnék igazán és abban fejleszteném magam, lehet, hogy jobbak lennének a kilátásaim. A személyiségem ambivertált,nagyon igénylem az emberek közelségét, ugyanakkor szükségem van sok egyedül eltölthető alkotó időre. És persze a megélhetés is fontos, bár tudom, hogy a művészpálya nem egy életbiztosítás. A rajzra ráfekszem most, mert az minden ipar/képzőművészetnek az alapja. Ti mit választanátok a helyemben? És mi az, ami tudna segíteni a döntésben? A felvit már végigböngésztem hatezerszer:D 18l

2021. máj. 8. 18:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Én annyit tudok mondani, hogy tisztán humán tárgyakat tanulva a jövőben piszkos nehéz lesz elhelyezkedni.


Fontos persze, hogy azt tanuld amit szeretsz, de azt is vedd fontolóra, hogy pénzed is legyen majd belőle! 😁

2021. máj. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát, ezt én is tudom:), de azért köszi.
2021. máj. 8. 18:29
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Abban nem tudok tanácsot adni, hogy mit válassz, mert ennek a saját döntésednek kell lennie, viszont van egy módszerem, ami alapján eldöntöttem hova jelentkezek.


Vegyél egy üres papírt, és írd le, hogy milyen körülmények között szeretnél dolgozni. Például:

-irodában, kötött munkaidővel 8-tól 4-ig

-hosszú ebédszünettel

-szeretnék céges utakra menni

-szeretném, ha a családomra is maradna időm mellette

stb stb..


Aztán minden szakhoz írd ki, hogy ezzel hogyan és hol tudsz elhelyezkedni, valamint hogy ezek a munkakörök mennyire felelnek meg az elvárásaidnak. A végén körvonalazódni fog, hogy mi az amit inkább hobbiként szeretnél és mi az, amivel meg is valósíthatod az utazgatós, sok emberrel körülvett álmod.


Emellett nekem a sulipszichológus segített "pályát választani". Mindig is motoszkált bennem, de magamnak is féltem beismerni, hogy a biztos unalmas helyett inkább a bizonytalan felé húz a szívem. Ha jóban vagy az osztályfőnököddel/könyvtáros nénivel/akárkivel kérd ki a tanácsát. A szüleidet is bevonhatod a döntésbe, ha neked az kényelmes.

2021. máj. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

1. vagyok!


Nagy igazságot ír a 3-as! Kérdezd ki sok ember véleményét! Én nem hallgattam másokra anno. Egy év után szak váltás lett belőle, azóta szerencsére meglett a helyem!


Tényleg ne legyél rest, másokat bevonni, biztos senki sem akarna Neked rosszat!

2021. máj. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindkettőtöknek!:)
2021. máj. 8. 22:16
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Szia :)

Én is azt tudom tanácsolni, hogy hallgass a szívedre, ha mennek a nyelvek, akkor nyomd meg őket és a képzőművészeti vonás benned nem fog elveszni, mert ez a tehetség nem vész el! :) én a helyedben kimennék egy külföldi egyetemre, hogy tovább fokozzam a nyelvi készségem, és azon kívül pedig valamelyik design vagy illustrator szakra adnám be, mert ezek keresett szakok, teljesen mindegy, hogy melyik országban vagy :D ez persze csak az én véleményem, de remélem sikerül megálmodnod a neked megfelelőt!

+ne feledd, hogyha rosszul is választasz, mindig van lehetőség átjelentkezni és más is hozott már ilyen döntést, szóval az majd kialakul mindenképpen f

2021. máj. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
Ha a nyelvek ilyen jól mennek, szerintem próbálj meg ezen a vonalon elindulni. Nem mindenki mondhatja el magáról, hogy jól beszél angolul és franciául. Üdv
2021. máj. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek:)
2021. máj. 9. 16:17
 9/11 anonim ***** válasza:
22%

Ha bölcsésznek mész a legmegfelelőbb hely neked a hambuger sütő pult a mekiben.

Ha van eszed helyedben én inkább valami mérnöki szakra mennék nem 1 sz@ros bölcsész szakra amivel majd csak kinevetteted magad

2021. máj. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, ez rendkívül hasznos volt! Ja nem
2021. máj. 13. 18:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!