Szerintetek mit tanuljak?

Figyelt kérdés

KÉRLEK OLVASD VÉGIG


Sziasztok, most érettségiztem le és nem tudom, hogy mit kéne tanuljak. Informatikai szakon voltam, de ezt valahogy nem érzem a magaménak, viszont nincs más ötletem se. Amiket összetudtam szedni, hogy minek ÖRÜLNÉK (és nem elvárnék) egy munkával kapcsolatban azok ezek: Nem gond, ha rugalmas a munka idő (nem feltétel), valamennyire legyen változatos (ne minden nap ekte ugyan azt kelljen csinálnom, mint egy gyárban a soron), legyen lehetőségem emberekkel foglalkozni, de ne nagy ipari szinten (mint egy recepciós). A pálya választásomat több gond is nehezíti, mégpedig: Nem szeretném magányosan tölteni a munka napjaimat, de nem akarok 800ezer ember között sem lenni folyamatosan. Nem akarom túlságosan értelmiségi lenni sem, de teljesen lenézett iszákos szakmunkás sem, nem akarok milliókat keresni, de 200 ezret sem. Egyszerűen nem tudom mit kéne kezdenem magammal. Szerintem valamilyen kisebb családi hangulatú cég felelne meg az igényeimnek legjobban, de tippem sincs milyen szerepet tölthetnék itt be. Gondolkodtam OKJ szakmákon is, például autó szerelő, de annak nem sok jövője van (a hagyományos autó szerelőnek) ha bejönnek az elektromos autók. Ráadásul kicsit szégyellem is magam, hogy egy nagyobbra értékelt szakmából váltanék a 'lenézett' szakmunkára. Tudom, hogy ez alaptalan, de fúrja az oldalamat rendesen, hogy olyan szakmát kéne választanom aminek a megítélése is jó. Tudom, hogy becsületes szakemberként a csillagot is lekeresheti az ember az égről meg minden, de egyelőre ötletem sincs. Pluszban még azzal sem vagyok teljesen tisztában, hogy mit szeretnék csinálni, ez egy komoly kérdés és az egész életemre hatással lesz. Egy dolog ami fix, hogy sikeres akarok lenni, legalább abban amiben dolgozok. Hónapok óta kutakodok, hogy megtaláljam az én utamat, de egyelőre semmi.Nagy zűr zavar van most a fejemben, úgyhogy ha tudtok tippeket adni akkor azokat megköszönném.


Dolgok amikhez érzékem van: Szerszámokkal jól bánok, gyors a felfogásom, jó a probléma megoldó képességem, nagyon jól tudok érvelni/vitázni, szeretem a nagy egészében látni a dolgokat, szeretek gondolkodni, szeretem látni folyamatról folyamatra, hogy a munkámnak látszata van


Dolgok amikhez nincs érzékem: Sok esetben türelmetlen vagyok az emberekkel, nem bírom a monotonságot, nem vagyok barátságban az elemekkel (szabadtéri munkák esetén lehet ez gond, borzasztóan fázós vagyok, de nagyon tűröm a meleget), nem szeretem a bizonytalanságot (akár a fizetésemmel kapcsolatban [teljesítmény vagy eseti bérezés])


Dolgok amiket szeretek: Labdarúgás, Történelem, Autók, Sportolás, Szeretem hasznosnak érezni magamat, Technológia (tech vonal pl.: telefonok, számítógépes alkatrészek stb), valaminek az alkotása



Ha van valamilyen nem feltétlen ehhez kapcsolódó tapasztalatotok akkor osszátok meg azt is, hátha valaki másnak aki olvassa a kérdést hasznos lehet.



LÉGYSZÍVES EZEKET FIGYELEMBE VÉVE ADJATOK TANÁCSOT, HA TUDTOK! KÖSZÖNÖM!



2021. máj. 11. 10:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha OKJ-ban gondolkodsz és nem egyetemben (ezt vettem ki a szavaidból), akkor van egy picit rossz hírem. Az OKJ rendszer megszűnt, helyette újfajta felnőttképzés van, erről bővebben itt tudsz tájékozódni:

[link]

A változás annyi, hogy a már érettségizetteknek is technikumi képzésben tartják az oktatást, és legalább 2 év a szakmaszerzés(szakmánként változó, lehet több, kevesebb nem)


Ha érdekel a technológia, akkor ajánlom az egészségügyi technológia ágazatait (optikus, fogtechnikus), mert bőven kell mivel bütykölni, minden eset más és főleg a fogtechnikusinál nagyon fejlett technológiákat használnak, keresni is jól lehet vele, ha jól helyezkedsz.


Az elektronika és elektrotechnológia ágazat szakmáit is nézd meg, erre mindig van kereslet, szintén bütykölni kell dolgokat, nem feltétlenül vagy sok emberrel körülvéve, de mégis emberekkel dolgozol. Mivel mindig van rá kereslet, ezért megfizetik.


Az épületgépészeti ágazatban szintén olyan szakmák vannak, amik technológiával foglalkoznak, van rá kereslet és megfizetik.


A gépészeti ágazatra ugyanezek elmondhatók, szerszámok is kellenek hozzá.


A specializált gép-és járműgyártás ágazat szakmái is tetszhetnek, itt van már alternatív járműhajtási technikus (azaz elektromos, hibrid járművekkel foglalkozik), ebben is van jövő, direkt erre specializál.


[link] tajekoztato/fuzet.html

a szakmajegyzéket ezen a linken tudod átlapozgatni, elolvasni hogy mi mit csinál pontosan.


Sajnos mivel nem ismerlek ennél konkrétabb segítséget nem tudok adni, de remélem megtalálod amit keresel.

2021. máj. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ment a zöld pipa.
2021. máj. 11. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!