Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ezek közül a mesterszakok...

Ezek közül a mesterszakok közül melyiket választva lehetnék majd klinikai szakpszichológus?

Figyelt kérdés

1.munka- és szervezetpszichológia

2.tanácsadás és iskolapszichológia

3.Interperszonális és interkulturális pszichológia specializáció



2021. máj. 11. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyikkel. Hivatalosan ugyanazt a diplomát kapod, a szakképzésre pedig a diploma a feltétel. A klinikai lenne persze a legjobb (felnőtt vagy gyerek), de a tanácsadásosokkal van kicsivel több óra együtt tartva ezeken a specializációkon. De elvileg mindegyikkel felvehetnek.
2021. máj. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezt nem teljesen értem (a 2.felét), kifejtenéd?


És csak elvileg vehetnek fel? Ismersz olyan embert, akit munkapszichoval vettek fel?


Mert én lehet afelé hajlok, mert nem biztos, h mennék tovább is.

Vagy szerinted melyik lenne a legcélravezetőbb? Úgy, h levelezős vagyok és első diplomám lesz.

2021. máj. 11. 17:14
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Még az MA-t csinálom, úgyhogy nem ismerek senkit személyesen, akit így vagy úgy felvettek volna. De amúgy elég nehéz bejutni szakképzésre, és kell hozzá biztos állás, ahol a gyakorlatot lehet teljesíteni stb. Szóval nehéz bejutni. Viszont nekünk többször elmondták, hogy a szakképzés szempontjából nem számít különösebben, hogy ki melyik MA specializációra járt, főleg, ha amúgy mondjuk önkénteskedik vagy kutat vagy csinál más dolgot, amit "pluszként" beszámíthatnak.

Az előző válaszom második részét úgy értettem, hogy a felnőtt klinikaisoknak, a gyerek szakosoknak és a tanácsadásosoknak egy nagyon kicsit több közös órája van együtt (én egyről tudok csak, de annyira nem figyelem igazából), ezért lehet, hogy valamivel nagyobb az átfedés a tanult anyagban is. De ennél pontosabbat én sem tudok sajnos.

Szerintem tanuld azt, amelyik jobban érdekel. Ha ez a munkapszichó, akkor jelöld meg azt előbb. Aztán ha mégis más lesz később az érdeklődésed, akkor sincs olyan nagy gáz, hiszen mindenkinek pszichológus fog szerepelni az oklevelén. :)

2021. máj. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2021. máj. 11. 19:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Klinikai szakképzésre vannak bemeneti követelmények, bizonyos tesztek ismerete (pl mmpi, rorschach) illetve ennek igazolása, szóval nem csak bemondod hogy tanultad
2021. jún. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!