Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tanuljak ha vannak...

Hogyan tanuljak ha vannak bizonyos felfogásai korlátaim?

Figyelt kérdés

Diszlexiás, diszkalkuliás és diszgráfiás vagyok, se nyelvből se matekból nem érettségiztem. Viszont nagyon nem találom meg magam a fizikai munkák terén, én szeretnék valami intézményben vagy egyéb ülő munkát végezni ahol nem kell emelgetni, ugrálni. Ha valamit elkezdek akkor azt nagyon is szeretem, suliba pl. szerettem járni annak ellenére, hogy szorongtam és kettes tanuló voltam. Most kezdett érdekelni balkán és közel-kelet történelme, hogy mégis miért nem szeretik egymást a kurdok és a törökök, az azeriek meg a örmények, a siiták és a szunniták, mégis ki vesz részt a szír polgárháborúban. Szeretnék erről nagyon sokat tudni, de csak angolul találok infókat meg így youtube-n elszórva anyagot ami csak nagy vonalakba írja le a problémát.

Viszont hiába érdekel, hiába olvasok róla - már amit lehet- nem marad meg, elfelejtem.


2021. máj. 14. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Irodai munkához diploma kell. Bár ma már nagyon alacsony a léc a felsőoktatásban, nem hiszem, hogy össze tudod hozni.
2021. máj. 15. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés. Irodai munkánál is gyorsnak kell lenni, gyorsan keresni-írni-gépelni, megjegyezni az adatokat. Nem hiszem, hogy pl. egy közigazgatás így való lenne neked. De pl. lehetnél kormányablakban képkészítő. Nincs tapasztalatom, de azért az nem egy fizikai munka, és talán annyira memória sem kell. Könyvkötészetnek is utánajárhatsz, ott szerintem sokat nem kell betűkkel meg számokkal foglalkozni talán, és nem nehéz fizikai munkakör sem, de nem ismerem. Én ilyen egyetemi szakokat nem ajánlanék, mert különbség van a lusta egyetemista között, meg aközött, hogy szándékaid ellenére sem tudsz idegen nyelvet beszélni, nem tudsz komolyabban megjegyezni dolgokat. Mindenesetre is sok sikert és kitartást !
2021. máj. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

#1 irodai munkához nem kell diploma.

Viszont érettségi az kell hozzá mindenképpen.

2021. máj. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Valóban, az álláshirdetésekben nem feltétel a diploma, csak érettségit kérnek. Viszont az érettségizetteket még adminisztrátornak vagy adatrögzítőnek sem veszik fel, mert annyi a diplomás jelentkező ezekre a pozíciókra.
2021. máj. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!