Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes a jogot választani?

Érdemes a jogot választani?

Figyelt kérdés

Már nagyon fiatalon is a jog érdekelt , de sajnos amiket olvastam róla elkeseitően hangzanak. Akik elvégezték vagy van valami infojuk róla mit gondolnak erről a szakról? Tényleg nagyon rosszak a kereseti lehetőségek?Érdemesebb valami gazdasági szakot választani?

( A Pázmányra szeretnek jelentkezni)



2021. máj. 18. 11:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nehezek a kilatasok, inkabb ugy mondanam. Megerni megeri. De nagyon nagyon sok befektetes kell bele, leginkabb idobol. Ha ezt vallalod, akkor semmi gond nem lesz. Viszont nehez lesz eleinte a munka is, es nem fogod egybol halalra keresni magad, legalabbis nem annyira amennyit s*optal erte.
2021. máj. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

Attól függ, mi a rossz kereset. Kezdőként valahol nettó 2-300000 körüli havi fizetés reális, de ügyvédi irodánál lehet kevesebb. Ha tényleg érdekel, akkor ne zavarjon ez.

Engem nem érdekel különösebben, csak idevetődtem. Elvégezni jó hosszú volt, utána az első öt évet hivatalban töltöttem. Most próbálok vállalkozni (közbeszerzési tanácsadással, megjegyzem ehhez diploma se kell, szóval 10 éve kezdhettem volna ezzel), majd meglátjuk hogy megy. De azért van több irány, amerre mozdulhat az ember, felsorolni is nehéz lenne.

2021. máj. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Engem is mindig érdekelt, de hagytam magam lebeszélni és megbántam. Idén jelentkeztem jogra, évek után eljutottam arra a pontra, hogy jobban hallgatok magamra. Ha tényleg érdekel, próbáld meg, veszteni nem vesztesz vele, legrosszabb esetben váltasz valami másra.
2021. máj. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!