Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi alapján döntsek hogy...

Mi alapján döntsek hogy melyik szakra menjek tovább tanulni?

Figyelt kérdés

Kb minden akartam már lenni és kb félévente változtatom meg a véleményemet, mindig jön egy-egy szak ami tetszik de igazából fogalmam nincs mi akarok lenni. Mit javasoltok mi alapján döntsek?

18/L



2021. máj. 18. 18:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Arra menj, amelyikben el tudod képzelni, hogy több tíz éven át képes leszel benne dolgozni és remélhetőleg szeretni fogod. Valamint sokat érhet, ha minden szakhoz összeírsz magadnak egy pro/contra listát. Ha konkretizálod milyen szakokban gondolkodsz több tanácsot is adhatunk.
2021. máj. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%
Várj egy évet, az alatt menj el dolgozni, az alatt kiforr. Nekem bejött.
2021. máj. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%

Gondold végig, hogy mi érdekel, mi az amihez szerinted, vagy esetleg mások visszajelzései szerint is van tehetséged, való lenne neked, a területeken belül nézz utána a lehetőségeknek, követelményeknek, meg gondolom az is számít azért hogy mennyire tudsz vele pénzt keresni. Így, gondold végig, hogy mi az amiben hosszú távon el tudnád képzelni magadat, élveznéd is. Gyűjtsd ki a szakokat, meg ilyeneket, amik szóba jöhetnek, megbeszélheted a családoddal is, majd így dönts. Aztán majd lehet később pályát váltasz, sokan csinálják ezt.


Én valahogy így csinálnám, bár én még nem tartok ott, fiatalabb vagyok, de ez tűnik a logikusnak.

2021. máj. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
10%
El kell menni dolgozni. Felesleges más elől elvenni a helyet. Nem kell mindenkinek diploma.
2021. máj. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a “kihagysz egy évet” nem vált be. Nyelvet tanultam, dolgoztam és kikapcsolódtam, szórakoztam a magam módján, de ennyi. Így utólag is azt mondom, hogy csak egy feleslegesen kidobott év volt. Igazából a munkán kívül semmi olyasmit nem csináltam, ami azt indokolta volna, hogy csúsztassak egy évet és azért egy szál érettségivel, esetemben vidéken (bár szerintem nagyobb városokban sem sokkal jobb) nem volt sok lehetőségem, gyakorlatilag csak különféle betanított munkák jöhettek szóba és azért az nem az a kategória, ami mondjuk betekintést nyújt különböző szakmákba, hogy milyen végzettséggel milyen munkát végezhet az ember stb., legalábbis ha egyetemben gondolkozik az ember. Szóval ugyanúgy fogalmam nem volt, hogy mit szeretnék tanulni, nemhogy mivel szeretnék majd foglalkozni. Nekem az sem segített, hogy arra koncentráljak, hogy pl. mivel szeretnék majd később foglalkozni és akkor ehhez keressek egy szakot, mert 18 évesen egyszerűen nem volt erre rálátásom, nem tudom milyen lehetőségeim lennének egyáltalán és a mai világban szerintem az a legritkább, hogy az ember a végzettségének megfelelően helyezkedik el, pláne mivel olyan képzések vannak, amik sokszor nehezen behatárolhatóak, nem egy konkrét szakmára és pályára készítenek fel, nem egy konkrét területet ölelnek fel. Emiatt én azt mondom, hogy célszerűbb inkább azt figyelembe venni, hogy most éppen mi érdekel, miről tanulsz szívesebben, mit szeretsz csinálni a szabadidődben, milyen tárgyakat szeretsz, mely tárgyakból vagy jó stb., mert ez már egy jó kiindulópont. Utána ez alapján már lehet nézegetni a szakokat és fontos, hogy megnézd a konkrét szakok tanterveit is, akár záróvizsga tételeket vagy, ha bármiféle anyag elérhető az egyetem oldalain. Nekem sokat segített az is, hogy utánakérdeztem pár ott tanuló egyetemistánál (ismeretlenül írtam nekik, mind nagyon kedvesek és segítőkészek voltak). Valamint az egyetemeket is meg lehet nézni, hogy melyik hol van, hogy néz ki, milyen kapcsolatai vannak, milyen egyéb lehetőségek vannak (pl. nyelvtanulás), milyen programok vannak. A nyílt napokon is érdemes részt venni. Nekem igazából ezek segítettek végül a választásban és úgy érzem jól döntöttem.
2021. máj. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
98%
Abban segítesz, hogy eddig kb milyen ötleteid voltak és mi tetszett bennük? Jó lenne egy kis segítség...
2021. máj. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
98%
Tölts ki egy pályaorientációs tesztet, hátha segít! Nézz szét a neked szimpatikus egyetemek között, ott milyen szakok vannak, sok helyen adnak leírást is hozzá! :)
2021. máj. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Idén érettségiztem és megjelöltem az építőmérnököt, szülésznőt. Ezen kívül most hogy vége a vizsgáknak rám jött hogy mennyire hiányzik a kémia és bioszt is szeretnék még tanulni meg alapból az orvosi gondolata és tanító is szívesen lennék. A gond csak az hogy hiába gondolom én azt ma hogy én ez leszek és én leszek a legjobb tanítónéni... stb kb fél év múlva arra kelek hogy ez mi engem ez nem érdekel mi lenne ha inkább épületeket terveznék
2021. máj. 20. 12:38
 9/12 anonim ***** válasza:
13%
18 évesen már rá kellett volna jönni, hogy miben vagy jó és mi érdekel. Sajnos így az a forgatókönyv, hogy választasz egy szakot, talán el is végzed, de semmi közöd nem lesz hozzá, teljesen középszerű leszel benne és egy idő után utálni fogsz bejárni dolgozni.
2021. máj. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
36%
Miért vagyunk ilyen megkeseredettek 9-es?
2021. máj. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!